خبر های فوری:

سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۲, ساعت ۹:۳۹

متا از جمع ۱۰ شرکت با ارزش دنیا خارج شد

متا از جمع 10 شرکت با ارزش دنیا خارج شد

متا که چند وقتی است با کاهش سهام خود در بازار دست و پنجه نرم می کند، دیگر در جمع ۱۰ شرکت با ارزش و برتر دنیا قرار ندارد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از بلومبرگ، ارزش سهام متا پس از چند ماه روند کاهشی به ۵۶۵.۴ میلیارد دلار رسید و به این ترتیب از جمع ۱۰ شرکت با ارزش دنیا خارج شد.

کمپانی متا دو هفته پیش گزارش درآمدزایی سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ را منتشر کرد. طبق این گزارش، متا به اهداف از پیش تعیین شده خود در سال ۲۰۲۱ دست پیدا نکرد و با کاهش ارزش سهام خود مواجه شد.

کاهش درآمدزایی، تنها مشکل متا در چند وقت اخیر نیست. شبکه اجتماعی فیسبوک که متعلق به این کمپانی است، برای اولین بار در تاریخ ۱۸ ساله خود جمع زیادی از کاربران خود را از دست داد و به نوعی  از رقبا خود عقب افتاد.

کاهش درآمدزایی متا و افت تعداد کاربران فیسبوک باعث شد تا ارزش سهام این کمپانی در یک روز ۲۶ درصد معادل ۲۳۰ میلیارد دلار کاهش پیدا کند.

 در لیستی که از سوی بلومبرگ منتشر شده است، متا رتبه یازدهم شرکت‌های با ارزش را به خود اختصاص داده است و به همین دلیل دیگر در میان ۱۰ شرکت برتر نیست.

در لیست ارائه شده از سوی بلومبرگ، جایگاه اول با ارزش‌ترین کمپانی‌های دنیا به اپل با ۲.۸ تریلیون دلار اختصاص دارد. پس از اپل، مایکروسافت با ۲.۲ تریلیون دلار ارزشگذاری در رتبه دوم قرار دارد. در این رده‌بندی نام کمپانی‌های مطرحی همچون آلفابت و تسلا نیز به چشم می خورد.

  آلفابت که به عنوان شرکت مادر گوگل شناخته می شود، با ارزشی بالغ بر ۱.۸ تریلیون دلار و تسلا به ریاست ایلان ماسک با ۹۰۰ میلیارد دلار  به ترتیب جایگاه‌های چهارم و ششم را به خود اختصاص داده‌اند.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

امکان کمک مالی با اتریوم در توییتر فراهم شد

خواندن مطلب بعدی ←

کارمندان اپل استور در ایالات متحده آمریکا به دنبال تشکیل اتحادیه هستند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین