گوگل در استرالیا جریمه شد

گوگل در استرالیا جریمه شد

دادگاهی در استرالیا روز دوشنبه (۷ ژوئن) با متهم دانستن گوگل، این شرکت را به پرداخت ۵۱۵ هزار دلار به سیاستمدار ارشد سابق محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از رویترز، استرالیایی‌ها معتقدند که گوگل با عدم جلوگیری‌ از کمپین‌های نژادپرستانه، توهین آمیز و مملو از افترا یکی از مفسران یوتیوبی سبب شده تا یکی از سیاستمداران ارشد و باسابقه این کشور پیش از موعد از دنیای سیاست خداحافظی کند.

دادگاهی که مسئول جریمه گوگل در استرالیا است، مدعی که دو ویدئو با موضوع حمله به معاون نخست وزیر یکی از پرجمعیت‌ترین ایالت‌های این کشور از سوی یکی از مفسران در یوتویب بارگذاری شده که تا اواخر سال گذشته حدودا ۸۰۰ هزار بار مشاهده شده است.

به گفته این دادگاه، در ویدئوهای منتشر شده صداقت و سلامت کاری جان باریلاور، سیاستمدار سابق با استفاده از برچسب فاسد زیر سوال برده شده است. استرالیایی‌ها مدعی هستند که اتهام‌های وارد شده غیر قابل قبول و به دور از انصاف هستند.

قاضی استیو راس با بیان اینکه کنار رفتن باریولا در اکتبر ۲۰۲۱ به دلیل کمپین‌های منتشر شده در یوتیوب و آسیب دیدن وی از این موضوع بوده است، اظهار داشت رفتار غول موتورهای جستجو دنیا نادرست و غیر قابل توجیه است.

→ خواندن مطلب قبلی

سازمان بهداشت جهانی: تعداد مبتلایان به آبله میمون به ۷۸۰ مورد رسیده است

خواندن مطلب بعدی ←

استفاده از سوخت فسیلی برای استخراج بیت کوین در نیویورک ممنوع شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *