گزارش مالی آلفابت در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ منتشر شد؛ رشد ۲۳ درصدی نسبت به سه‌ماهه اول ۲۰۲۱

گوگل از مدت‌ها است که به دنبال حذف اطلاعات مهم کاربران از نتایج جستجو که یکی از این موارد شماره‌های همراه کاربران است.

با پایان یافتن فصل اول سال ۲۰۲۲، آلفابت (مادر شرکت گوگل) گزارش مالی خود را منتشر کرد که بر اساس آن توانست ۶۸.۰۱ میلیارد دلار درآمدزایی داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، درآمد آلفابت در سه‌ماهه نخست سال با رشد ۲۳ درصدی نسبت مدت مشابه در سال گذشته همراه بوده است. بر اساس گزارش مالی آلفابت در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲، عمده درآمد این شرکت به بخش تبلیغات اختصاص داشته است که حدودا ۸۰ درصد از کل درآمد معادل ۵۴.۶۶ میلیارد دلار را در بر می‌گیرد.

این رقم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نیز افزایشی ۲۲ درصدی داشته است. آلفابت در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۱ از بخش تبلیغات توانسته بود که ۴۴.۶۸ میلیارد دلار کسب درآمد کند.

باتوجه به اینکه درآمد آلفابت در مدت مذکور نسبت به مدت مشابه رشد خوبی داشته است اما در کل ضعیف‌تر از تحلیل کارشناسان مختلف است.

آلفابت از درآمد ۶۸.۰۱ میلیارد دلار توانسته چیزی حدود ۱۶.۴ میلیارد دلار سوددهی داشته باشد. البته این میزان از سوددهی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته روندی کاهشی داشته است، چرا که آلفابت در فصل اول ۲۰۲۱ توانسته بود به سودهی خالص ۱۷.۹ میلیارد دلاری دست پیدا کند.

در گزارش مالی آلفابت در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ به‌صورت جزئی و دقیق به میزان درآمد از بخش‌های مختلف اشاره شده است. از همین رو میزان درآمد این شرکت از بخش تبلیغات یوتیوب ۶.۸۶ میلیارد دلار بوده است. مدیرعامل آلفابت با بیان اینکه در آمد این شرکت از تبلیغات یوتیوب افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت میزان بازدیدها از پلتفرم به ۳۰ میلیارد در روز و چهار برابر سال گذشته رسیده است.

گفتنی است که آلفابت از بخش گوگل کلاود هم با کسب درآمد ۵.۸ میلیارد دلار، توانست در این بخش هم به درآمدزایی مناسبی دست پیدا کند.

→ خواندن مطلب قبلی

آمار فروش گوشی‌های ۵G در فوریه ۲۰۲۲ منتشر شد؛ سامسونگ پیشتاز بازار گوشی‌های ۵G

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی تاشوی هواوی میت Xs 2 با قیمت پایه ۱۵۰۰ دلار معرفی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *