کمک یک میلیارد دلاری جف بزوس برای نجات زمین

جف بزوس امسال یک میلیارد دلار صرف نجات زمین می‌کند.

به گزارش پایگاه صنایع مدرن، جف بزوس مدیر آمازون اوایل سال ۲۰۲۰ وعده داده بود که بودجه‌ای ۱۰ میلیارد دلاری برای مبارزه با تغییرات اقلیمی اختصاص می‌دهد.

در همین راستا امسال یک میلیارد دلار از بودجه درنظر گرفته شده را در حمایت از تلاش برای حفاظت از محیط زیست اهدا خواهد کرد.

انتظار می‌رود صندوق مالی بزوس با هدف مبارزه با تغییرات اقلیمی، هر سال حدود یک میلیارد دلار پول اهدا کند تا در سال ۲۰۳۰ بتواند رقم تعهد شده ۱۰ میلیارد دلار را پوشش دهد.

این کمک در واقع بخشی از تعهد مالی است که از طریق صندوقی با عنوان «Bezos Earth» در اختیار دانشمندان، فعالان و سازمان‌های مردم نهادی قرار می‌گیرد که به هر طریقی از محیط زیست در برابر تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین حفاظت می‌کنند.

در سال‌های آتی، صندوق جف بزوس قصد دارد در این حوزه و همچنین سیستم حمل و نقل مواد غذایی نقش پررنگ‌تری داشته باشد.

صندوق مالی بزوس در بیانیه‌ای اعلام کرد که کمک‌های مالی با هدف ایجاد، توسعه، مدیریت و نظارت بر مناطق حفاظت شده پرداخت می‌شود.

برای شروع، این صندوق قصد دارد روی مناطقی از جمله منطقه کنگو آفریقای مرکزی، منطقه گرمسیری آند و اقیانوس آرام تمرکز کند که همه آنها، مناطق کلیدی در حوزه تنوع زیستی و ذخایر کربن یا میزان کربن ذخیره شده در مواردی مانند پوشش گیاهی، خاک و اقیانوس‌ها محسوب می‌شوند.

→ خواندن مطلب قبلی

ایران در بالاترین جایگاه خود در شاخص نوآوری جهانی

خواندن مطلب بعدی ←

ادعایی که می‌گوید پنگوئن‌ها همان بیگانگان فضایی هستند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *