افزایش ۱۶ برابری کمک های مالی با ارزهای دیجیتالی

افزایش 16 برابری کمک های مالی با ارزهای دیجیتالی

اخیرا گزارشی از کمک های مالی با ارزهای دیجیتالی در سال ۲۰۲۱ منتشر شده که نشان از رشد ۱۶ برابری نسبت به سال ۲۰۲۰ دارد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از کوین تلگراف، حجم کمک های مالی با ارزهای دیجیتالی در سال ۲۰۲۰، ۴.۲ میلیارد دلار بود که در سال ۲۰۲۱ به ۶۹.۹ میلیون دلار رسیده که نشان از رشد ۱۶ برابری آن دارد. طبق گزارش منتشر شده، میانگین کمک‌های صورت گرفته هم از ۳,۱۰۹ دلار به ۱۰,۴۵۵ رسیده است.

البته این تمام ماجرا نیست، چراکه حجم کمک های مالی با رمز ارزها در سال ۲۰۲۱، ۸۲ برابر بیشتر از کمک‌های نقدی بوده است.

در گزارش منتشر شده، چند نکته جالب نیز به چشم می‌خورد که گفتن آن‌ها خالی از لطف نیست. کمک‌های مالی که با رمز ارزها در سال گذشته صورت گرفته بود، در سه ماهه چهارم مخصوصا دو ماه آخر یعنی نوامبر و دسامبر به اوج خود رسید. از همین رو ۴۲ درصد از کمک‌های اهدایی کل سال مربوط به دو ماه آخر سال بوده است.

پس از انتشار این اطلاعات، تحلیل‌های متفاوتی در مورد رشد کمک‌ های مالی با رمزارزها مطرح می‌شود. از جمله دلایلی که باعث رشد کمک‌های مالی با ارزهای دیجیتال شده است، می‌‌توان به مواردی همچون رشد قیمت و پذیرش آن‌ها در میان مردم اشاره کرد. طبق داده‌های این گزارش در سال گذشته، بیش از ۱۰۰۰ سازمان کمک‌های اهدایی با رمزارزها را پذیرفته‌اند.

یکی دیگر از نکات جالب توجه در خصوص داده‌های منتشر شده، روند صعودی و افزایش فصلی کمک های مالی با ارزهای دیجیتالی در سال گذشته بوده است. مقدار کمک‌های صورت گرفته در سه ماه اول سال ۱.۶۹ میلیارد دلار بود که در سه ماهه پایانی به ۴۳.۱ میلیون دلار رسید.

در بین پرداختی‌های صورت گرفته، بیشترین پرداخت مربوط به رمز ارز اتریوم بوده که ۴۳ درصد معادل ۳۰ میلیون دلار از کمک‌های صورت گرفته به آن اختصاص دارد. در این گزارش، بیت کوین و استبیل کوین هم در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

همانطور که از شواهد پیداست، استفاده از رمزارزها در میان سیاستمداران و دولت‌های سایه در حال گسترش است. به همین دلیل که کمک‌های صورت گرفته با ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ رشدی ۱۶ برابری داشته است.

→ خواندن مطلب قبلی

نمونه اولیه خودرو سایبرتراک تسلا در کارخانه Fremont مشاهده شد

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی‌ های گلکسی اس ۲۲ معرفی شدند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *