گزارش FTC: کلاهبرداری در بازار رمزارزها در سال ۲۰۲۱ بیش از یک میلیارد دلار بوده است

گزارش FTC: کلاهبرداری در بازار رمزارزها در سال 2021 بیش از یک میلیارد دلار بوده است

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) در روز جمعه (۳ ژوئن) با انتشار گزارشی از کلاهبرداری بیش از یک میلیارد دلار در بازار رمزارزها در سال ۲۰۲۱ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا مدعی است که در این کلاهبرداری حدوداً ۴۶ هزار نفر قربانی شده‌اند و سرمایه‌های هنگفتی را در بازار رمرزارزها از دست داده‌اند. این حجم از کلاهبرداری در طول تاریخ بازار رمزارزها بی‌سابقه بوده و میزان زیان سال گذشته تقریباً به ۶۰ برابر سال ۲۰۱۸ رسیده است. بر اساس گزارش منتشر شده، میانگین ضرر هر فرد از این بازار در سالی که گذشت، حدوداً ۲۶۰۰ دلار برآورد شده است.

به گفته FTC، بیت‌کوین با ۷۰ درصد، تتر با ۱۰ درصد و اتر با ۹ درصد از جمله رایج‌ترین ارزهای دیجیتالی بودند که توسط هکرها از افراد و کاربران مختلف کلاهبرداری شدند.

بر اساس گزارش مذکور، نیمی از قربانیان کلاهبرداری در بازار رمزارزها مدعی بودند که این کار با یک پیام در رسانه‌های اجتماعی آغاز شده است. از همین رو در این شکایت، شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام (۳۲ درصد)، فیس‌بوک (۲۶ درصد)، واتس‌اپ (۹ درصد) و تلگرام (۷ درصد) بهترین پلتفرم‌ها برای طعمه قربانیان بودند.

گفتنی است آگهی‌های مربوط به سرمایه‌گذاری جعلی از جمله رایج‌ترین روش‌ها برای کلاهبرداری در بازار ارزهای دیجیتال بوده است و هکرها حدودا ۵۷۵ میلیون دلار از این طریق به جیب زدند.

طبق گزارش کمیسیون تجارت فدرال آمریکا، جوان‌تر‌ها بیشتر از سایر کاربران در معرض کلاهبرداری‌ها قرار گرفتند و افرادی که سن آن‌ها ۲۰ تا ۴۹ سال بود، سه برابر بیشتر از گروه‌های سنی مسن‌تر دچار کلاهبرداری شدند.

→ خواندن مطلب قبلی

سطح دی‌ اکسید کربن زمین به بالاترین رکورد تاریخی خود رسید

خواندن مطلب بعدی ←

ژاپن با توربین‌های زیردریایی از اعماق دریا برق تولید می‌کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *