کاهش ۵۰ درصدی مصرف برق برای استخراج بیت کوین

بازار رمرزارزها در هفته‌های اخیر روزهای سیاهی را تجربه می‌کند و ارزش بسیاری از رمزارزها از جمله بیت کوین افت شدیدی داشته‌اند. حالا پس از افت شدید قیمت بیت کوین، میزان مصرف برق برای استخراج آن نیز کاهش چشمگیری داشته و بر اساس برآوردهای انجام شده، مصرف انرژی استخراج بیت‌کوین با افت ۵۰ درصدی همراه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سایت digiconomist.net، مصرف برق سالانه برای استخراج بیت کوین از ۲۰۴ تراوات ساعت در ۱۱ ژوئن به ۱۳۲ تراوات ساعت در ۲۳ ژوئن کاهش پیدا کرده است. هرچند میزان برق مصرف شده صنعت استخراج بیت کوین طی هفته‌های اخیر با کاهش ۵۰ درصدی همراه بوده است، اما این میزان همچنان بسیار بالاست.

میزان مصرف برق شبکه بیت‌کوین با قیمت آن رابطه مستقیمی دارد و هرچه ارزش پادشاده دنیای رمرزارزها بیشتر باشد، ماینرها فعالیت خود را بیشتر کرده و به دنبال آن مصرف انرژی هم افزایش خواهد یافت.

به عنوان مثال، زمانی که قیمت بیت کوین در نوامبر ۲۰۲۱ به اوج خود یعنی ۶۹ هزار دلار رسید، مصرف انرژی هم بالا رفت و بر اساس برآورده‌های انجام شده مصرف برق سالانه از ۸۰ تراوات ساعت به ۲۰۰ تراوات ساعت رسید.

به غیر مصرف برق برای استخراج بیت کوین، میزان مصرف انرژی برای استخراج اتریوم، دومین رمزارز با ارزش دنیا هم کاهش پیدا کرده است. بر اساس برآورده‌های انجام شده، میزان مصرف سالانه برق برای استخراج اتریوم از ۹۴ تراوات ساعت به ۴۶ تراوات ساعت رسیده است.

→ خواندن مطلب قبلی

مایکرون از اولین کارت حافظه ۱.۵ ترابایتی microSD رونمایی کرد

خواندن مطلب بعدی ←

ساعت هوشمند Gen 6 Hybrid فسیل با قابلیت دو هفته شارژدهی معرفی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *