کابوس‌های شبانه افراد مسن یکی از نشانه‌های احتمالی بیماری پارکینسون است

کابوس‌های شبانه افراد مسن یکی از نشانه‌های احتمالی بیماری پارکینسون است

محققان دانشگاه بیرمنگام انگلستان در تازه‌ترین یافته‌های خود به این نتیجه رسیدند که کابوس و خواب‌های ناگوار می‌تواند نشانه‌ای از احتمال بیماری پارکینسون در افراد مسن و کهنسال باشد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، بیماری پارکینسون یکی از بیماری‌های شایع در افراد مسن و کهنسال است. حالا در تازه‌ترین تحقیقات انجام شده، افراد مسنی که کابوس‌های شبانه را تجربه می‌کنند، بیشتر از سایر افراد در معرض ابتلا به بیماری شایع پارکینسون قرار دارند.

بر اساس تحقیق انجام شده، افراد مسنی که به صورت مکرر و مداوم خواب بد را تجربه می‌کنند، دو برابر بیشتر امکان دارد به پارکینسون مبتلا شوند. گفتنی است که محققان در خصوص بیماری مذکور قبلا به این نتیجه رسیده بودند افرادی که از پارکینسون رنج می‌برند، عمدتا خواب‌های بد و ناآرام را تجربه می‌کنند.

به گفته دکتر ابیدومی اوتایکو، نویسنده اصلی تحقیق مذکور، شاخص‌های تعیین کننده دقیقی که نشانه‌ای از پارکینسون در افراد باشد، بسیار کم است و عمده آن‌ها نیز نیازمند هزینه‌های بسیار بالایی هستند.

در نهایت، در این تحقیق حدود ۳۸۰۰ مرد مسن که طی ۱۲ سال اخیر به طور مستقل زندگی می‌کردند، مورد ارزیابی و آزمایش قرار گرفتند.

→ خواندن مطلب قبلی

بیشترین سهم بازار تراشه‌های هوشمند در سه ماهه اول ۲۰۲۲ در اختیار کوالکام و اپل است

خواندن مطلب بعدی ←

برای نخستین بار در جهان؛ اولین توربین گازی با سوخت هیدروژن ساخته شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *