پیشنهادهای وزارت علوم برای ارتقا صنعت خودروسازی

پیشنهادهای وزارت علوم برای ارتقا صنعت خودروسازی

امید رضایی فر، مدیر کل پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم از ارائه سه پیشنهاد به ساپیا برای ارتقاء صنعت خودروسازی کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، رضایی فر با حضور در نشست هماهنگی و توسعه همکارهای صنعت و دانشگاه تاکید کرد که برای حوزه نوآوری و تجاری سازی صنعت خودرو، برای سایپا ۳ پیشنهاد داریم.

این مقام مسئول با بیان اینکه ایجاد پارک علم و فناوری یکی از سه پیشنهاد این وزارت خانه به ساپیا است، گفت:

با ایجاد این مرکز، شرکت خودروسازی ساپیا صاحب یک پارک علم و فناوری خواهد شد.

رضایی فر در ادمه سخنان خود اظهار داشت که سایپا باید در ایجاد صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطر پذیر مشارکت کند.

وی به همکاری صنعت و دانشگاه‌ها نیز اشاره کرد و اظهار داشت کلید واژه همکاری‌ دانشگاه و صنعت بر پایه نوآوری باز است تا از این طریق سرمایه دانش دانشگاهی به سمت صنعت هدایت شود.

عشوری، رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران هم در این جلسه سخنانی را در رابطه با شرکت‌های فناوری و دانش بنیان که عضو این سازمان هستند، مطرح کرد. به گفته وی، ۱۴۰ شرکت در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی عضو هستند که از این تعداد، ۶۵ مجموعه دانش بنیان شده‌اند و گردش‌ مالی شرکت‌های مستقر در سازمان ۲۲۰۰ میلیارد دلار است.

عشوری به فناوری‌های که در این سازمان تولید شده‌اند هم اشاره کرد و در این خصوص اظهار داشت که طراحی و تعمیر موتورهای پیستونی، سنسورهای هوا و اکسیژن، گرمکن‌های نانویی صندلی و شیرهای سلوئیدی از جمله دستاوردهای مجموعه پژوهش‌های علمی و صنعتی است.

→ خواندن مطلب قبلی

مشخصات کلیدی گوشی پوکو F4 فاش شد

خواندن مطلب بعدی ←

جدیدترین لپ‌‌تاپ‌های IdeaPad Gaming 3 لنوو معرفی شدند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *