پیرترین فرد جهان در سن ۱۱۹ سالگی درگذشت

پیرترین فرد جهان در سن 119 سالگی درگذشت

کین تاکانا، پیرترین فرد جهان که در ژاپن زندگی می‌کرد، در سن ۱۱۹ سالگی درگذشت. این خبر توسط وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن به رسانه‌ها اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سی‌ان‌ان، تاناکا در ۲ ژانویه ۱۰۹۳ به دنیا آمد و هفت روز پیش یعنی ۱۹ آپریل ۲۰۲۲ درگذشت. کتاب مرجع رکوردهای گینس با بیان اینکه از فوت پیرترین فرد جهان متأسف شده است، اعلام کرد که رابرت یانگ، مشاور ارشد پیرشناسی این خبر را تأیید کرده است.

گفتنی است که تاناکا در سال ۲۰۱۹ توانست عنوان پیرترین فرد زنده جهان را در کتاب گینس به خود اختصاص دهد. البته کمک‌های رابرت یانگ در ثبت این رکورد بی‌تاثیر نبود.

به گفته کتاب گینس، تاناکا در ژانویه ۲۱۰۹ با ۱۱۶ سال و ۲۸ روز سن توانست به‌عنوان پیرترین فرد زنده انتخاب شود. وی همچنین دومین فرد مسن ثبت شده در تاریخ، پس از جین کالمان از فرانسه بود. کالمان حدود ۱۲۲ سال زندگی کرد.

خانواده تاناکا در اوایل ماه جاری با انتشار توییتی از بیماری‌های مکرر وی خبر داده بودند. یکی از نکات جالب‌توجه در خصوص این فرد، انجام فعالیت‌های کاری وی تا ۱۰۳ سالگی در فروشگاه خانوادگی بود.

پیرترین فرد جهان از حوادث و رویدادهای بسیار زیادی جان سالم به در برد که از جمله می‌توان به جنگ‌های جهانی، همه‌گیری آنفولانزا در سال ۱۹۱۸ و ویروس کرونا اشاره کرد. وی همچنین در دو مقطع زمانی به سرطان مبتلا شده بود که توانست هر دوی آن‌ها را شکست دهد.

شایان‌ذکر در آمار منتشر شده از سوی دولت ژاپن در سال ۲۰۲۰، از هر ۱۵۶۵ نفر یک فرد شهروند ژاپنی بالای ۱۰۰ سال سن داشت که بیش از ۸۸ درصد آن‌ها زن بودند. در این آمار همچنین به امید زندگی زنان و مردان ژاپنی نیز اشاره شده است که بر اساس آن امید زندگی در زنان ۸۷.۴۵ سال و در مردان ۸۱.۴ سال است.

→ خواندن مطلب قبلی

ون برقی جنرال موتورز رکورد جدیدی از طی مسافت با یک‌بار شارژ را ثبت کرد

خواندن مطلب بعدی ←

هایسنس از اولین تلویزیون لیزری ۱۲۰ اینچی جهان رونمایی کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *