کاربران برای دریافت کد رجیستری گوشی باید پیام‌رسان داخلی we را نصب کنند

کاربران برای دریافت کد رجیستری گوشی باید پیام‌رسان داخلی we را دانلود کنند

سازمان گمرک ایران به‌تازگی یک پیام‌رسان داخلی به نام we را در سامانه خود قرار داده است که کاربران برای دریافت کد رجیستری گوشی باید آن را نصب کنند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، افراد قبلاً هنگام خرید گوشی موبایل جدید کد رجیستری را از طریق پیامک دریافت می‌کردند. اما بنا به آنچه در سامانه گمرک وجود دارد، کد رجیستری به‌جای آنکه از طریق پیامک ارسال شود، از طریق پیام‌رسان داخلی we برای کاربران ارسال می‌شود.

در واقع کاربران به‌ناچار مجبور هستند که برای دریافت کد رجیستری، پیام‌رسان داخلی we که در بازار کمتر از ۱۰۰۰ بار دانلود شده است را نصب کنند.

پیام‌رسان مذکور محصولی از شرکت سامانه‌های هوشمند کاربردی که محل فعالیتش در دانشگاه تهران واقع شده است. مدیرعامل این شرکت بر عهده حبیب‌الله آراسته‌راد، مدیر اصلی راه‌اندازی سامانه جامع گمرکی و عضو کمیته توسعه دولت الکترونیک است.

شایان‌ذکر، کاربران ایرانی به پیام‌رسان‌های داخلی اعتقاد چندانی ندارند و به همین دلیل جامعه آماری بسیار کمی در پلتفرم‌‌های ایرانی فعال هستند. از همین رو سازمان‌ها و نهادهای مختلف با اتخاذ سیاست‌های مانند مورد فوق، به دنبال افزایش سهم پیام‌رسان‌های داخلی در بازار هستند.

→ خواندن مطلب قبلی

نماینده مجلس: افزایش قیمت اینترنت غیرمنطقی است

خواندن مطلب بعدی ←

اپل اپلیکیشن‌های قدیمی را از اپ‌استور حذف می‌کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *