خبر های فوری:

سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۲, ساعت ۱۰:۴۹

پنج شغل پر طرفدار سال ۲۰۲۲ را بشناسید

پنج شغل پرطرفدار سال 2022

با گذشت دو سال از بیماری کرونا، جهان تغییرات زیادی را پشت سرگذاشته است. مسائلی مانند دورکاری، رونق اپلیکیشن زوم (ارتباط برای کنفرانس تصویری)، دنیای فناوری را تغییر داده است. این روند باعث شده مردم به اولویت‌های خود نگاهی دوباره بیندازند. این جمله به معنی افول برخی مشاغل و اقبال عمومی از شغل‌های دیگر است. پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که امسال با انفجار استخدام در برخی مشاغل مواجه خواهیم شد. پس خالی از لطف نیست تا با پنج شغل پر طرفدار سال ۲۰۲۲ آشنا شویم.

برنامه نویسان

اگر با کدنویسی و برنامه‌نویسی سیستم‌های کامپیوتری آشنا هستید، سال ۲۰۲۲ سال خوبی برای شما خواهد بود. چراکه برنامه نویسی یکی از پنج شغل پرطرفدار است. آشنایی با طراحی، پیاده‌سازی و نگهداری برنامه‌های کامپیوتر شانس استخدام شما را افزایش خواهد داد و درهای بازار کار در سال ۲۰۲۲ را بر روی شما خواهد گشود .

معمارفضای ابری

معمار فضای ابری، یک متخصص فناوری اطلاعات است که مسئول نظارت بر استراتژی رایانش ابری یک شرکت را برعهده دارد. مهارت‌های موردنیاز معمار ابر شامل آشنایی با زبان‌های برنامه نویسی مانند Python، Rub و Elixir است. همچنین وظایف وی شامل، طراحی اپلیکیشن ابری، مدیریت و نظارت بر فضای ابری مجموعه خواهد بود. ناگفته نماند کارشناسان این شغل شکاف‌های پیچیده شرکت‌ها را حل می‌کنند. با این تفاسیر، از این شغل پر طرفدار سال ۲۰۲۲ غافل نشده و مهارت‌های آن را فرا بگیرید.

مدیرتولید

مدیران تولید بر توسعه پروژه‌ها از مرحله برنامه‌ریزی تا تکمیل نظارت می‌کنند. معمولاً  آن‌ها مانند اهرمی هستند که تیم‌ها را کنار هم نگه می‌دارند تا اطمینان پیدا کنند که همه در مسیر درست قرار دارند. نقش این افراد در شرکت متنوع است. مسائلی همچون نظارت بر جریان کارگرفته تا برگزاری جلسات منظم با کارکنان و بررسی پیشرفت بر عهده مدیر محصول است. افراد برای فعالیت در این شغل باید از مهارت‌های تحلیلی و مدیریتی برخوردار باشد.

کارشناس امنیت سایبری

امنیت سایبری اکنون بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. متخصصان امنیت سایبری اساسا محافظانی هستند که از شرکت‌ها در برابر حمله  هکر‌ها و سرقت اطلاعات محافظت می‌کنند. بدون تیمی از متخصصان برتر امنیت فناوری اطلاعات، شرکت‌ها در معرض خطراتی همچون از دست دادن مبالغ هنگفتی ناشی از نقض امنیت هستند.

متخصصان امنیت سایبری به مهارت‌های حل مسئله، دانش امنیت در پلتفرم‌های مختلف، مهارت‌های ارتباطی عالی و مهارت‌های اساسی پزشکی قانونی کامپیوتری نیاز دارند. اگر موارد ذکر شده را داشته باشید، کارشناس امنیت سایبری برای شما می‌تواند یک شغل بسیار پرارزش و با حقوق نسبتاً بالا باشد.

دانشمندان داده

وظیفه یک دانشمند داده، پیش‌بینی و تجزیه و تحلیل داده‌ها است. افراد شاغل در این حرفه وظایف خاصی همچون شناسایی مشکلات تجزیه و تحلیل داده‌ها، تعیین مجموعه داده‌ها، جمع آوری مجموعه‌های بزرگی از داده‌ها و … را بر عهده دارند. علم داده یک حوزه رو به رشد است که مطمئناً تا چند سال آینده به توسعه خود ادامه خواهد داد.

برای واجد شرایط بودن و فعالیت در این نقش، باید با زبان‌های برنامه نویسی آماری مانند، Pythonو SQL آشنا باشید. همچنین باید به دانش تکنیک‌های داده کاوی مسلط بوده تا بتوانید این شغل را به دست آورید.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

رونمایی از ۵۵ محصول نانو فناوری ایرانی

خواندن مطلب بعدی ←

برنامه‌ریزی والمارت برای ورود به حوزه رمرز ارزها و NFT

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین