واتس‌اپ پر مخاطب‌ترین پیام رسان در بین کاربران ایرانی است

مرکز ایسپا (مرکز افکار سنجی دانشجویان ایرانی) با انتشار گزارشی در مورد میزان استفاده کاربران ایرانی از پیام‌رسان‌های مختلف، از محبوبیت واتس‌اپ در بین کاربران ایرانی بالای ۱۸ سال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، ایسپا برای تهیه این گزارش، جامعه آماری با ظرفیت ۱۵۴۱ نفر از شهروندان بالای ۱۸ سال در مناطق شهری و روستایی کل کشور را در نظر گرفته است که بر اساس آن حداقل ۷۸ درصد مردم ایران از یک شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند. البته این آمار در بین کاربران ۱۸ تا ۲۹ ساله ۹۶ درصد و در سایر رده‌های سنین کمتر از ۴ درصد است. همچنین مراکز استان‌ها با ۸۶.۲ درصد و افراد تحصیل کرده یا در حال تحصیل دانشگاهی با ۹۵.۳ درصد بیشترین استفاده را از شبکه‌های اجتماعی دارند.

واتس‌اپ پر مخاطب‌ترین پیام رسان در بین کاربران ایرانی است

در این گزارش به محبوب‌ترین یا پرمخاطب‌ترین پیام‌رسان در بین کاربران ایرانی نیز اشاره شده است که بر اساس آن واتس‌اپ با ۷۱.۱ درصد بیشتر از سایر رسانه‌های اجتماعی مورد استقبال مردم ایران قرار گرفته است. اینستاگرام با ۴۹.۴ درصد و تلگرام با ۳۱.۶ درصد از میان جامعه آماری مذکور در رتبه‌های بعدی پرمخاطب‌ترین پیام‌رسان‌ها در میان کاربران ایرانی قرار دارند.

گفتنی است که واتس‌اپ در بین کاربران بالای ۵۰ سال، افراد با تحصیلات کمتر از دیپلم و ساکنین روستاها بیشتر از سایر پیام‌رسان‌ها با استقبال مواجه شده است. به عنوان مثال، کاربران بالای ۵۰ سال حدوداً ۱۵.۵ درصد از تلگرام، ۱۷.۷ درصد از اینستاگرام و ۴۱.۴ درصد از واتس‌اپ استفاده می‌کنند.

واتس‌اپ پر مخاطب‌ترین پیام رسان در بین کاربران ایرانی است

در جدیدترین یافته‌های ایسپا، حدود ۱.۳ درصد از مردم ایران علاقه‌مند به استفاده از کلاب هاوس هستند. علاوه بر این، کاربران ایرانی حدودا ۳ درصد از توییتر، ۳.۷ درصد از فیسبوک، ۳.۶ درصد از سروش، ۲.۲ درصد از بله، ۰.۰۶ درصد از تیک‌تاک و ۵.۷ درصد از روبیکا استفاده می‌کنند.

→ خواندن مطلب قبلی

انتقال تاریخچه چت‌های واتس‌اپ از اندروید به آیفون امکان پذیر شد

خواندن مطلب بعدی ←

این باتری سیلیکونی خودروهای برقی در کمتر از ۱۰ دقیقه شارژ می‌شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *