آیفون همچنان پادشاهی می‌کند؛ ۷ مدل آیفون در میان پرفروش‌ترین‌ گوشی‌های موبایل ۲۰۲۱

آیفون همچنان پادشاهی می‌کند؛ 7 مدل آیفون در میان پرفروش‌ترین‌ گوشی‌های موبایل 2021

اخیر آماری از پرفروش‌ترین‌ گوشی‌های موبایل ۲۰۲۱ منتشر شده است که نام ۷ مدل از اسمارت‌فون‌های آیفون در آن دیده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از کانترپوینت، در لیست منتشر شده از گوشی‌های پرفروش دنیا، نام ۷ مدل آیفون‌های شرکت اپل به چشم می‌خورد. به بیانی بیش از ۷۰ درصد از بازار اسمارت‌فون‌های پرفروش ۲۰۲۱ در اختیار آیفون است.

گوشی آیفون ۱۲ با کسب ۲.۹ درصد از آمار منتشر شده، عنوان پرفروش‌ترین گوشی موبایل سال ۲۰۲۱ را به خود اختصاص داده است. در رتبه بعدی این آمار، نسخه پرو مکس آیفون ۱۲ به چشم می‌خورد که با کسب ۲.۲ درصد در رتبه دوم پرفروش‌ترین گوشی‌های موبایل جهان قرار دارد.

شاید منتظر باشید که رتبه سوم این لیست به موبایلی از برند دیگر اختصاص داشته باشد اما در رتبه سوم تا پنجم نیز گوشی‌های آیفون قرار دارند. آیفون‌های ۱۳، ۱۲ پرو و ۱۱ نیز به ترتیب با کسب ۲.۱، ۲.۱ و ۲ درصد فروش جایگاه سوم تا پنجم را به خود اختصاص داده‌اند.

نکته جالب دیگر در خصوص این آمار، قرارگرفتن پرچمدار ۲۰۲۲ اپل یعنی آیفون ۱۳ پرو مکس در جایگاه نهم است. در نهایت، هفتمین مدل گوشی‌های اپل که در لیست قرار دارد، آیفون se نسخه ۲۰۲۰ است که با کسب ۱.۶ درصد در رتبه هشتم پرفروش‌ترین گوشی‌های موبایل جهان قرار دارد.

گفتنی است این رتبه‌بندی از میان ۴۲۰۰ اسمارت‌فون دنیا انجام شده است.

در این لیست نام شیائومی با دو مدل و سامسونگ با یک گوشی موبایل نیز به چشم می‌خورد. البته پرچمداران این سه مدل غیر آیفون از پرچمداران نیستند، بلکه گوشی‌های ارزان و مقرون‌به‌صرفه هستند.

پرفروش‌ترین گوشی سامسونگ در سال ۲۰۲۱ که نامش در میان ۱۰ اسمارت‌فون پرفروش دنیا چشم می‌خورد، گلکسی A12  است. نماینده سامسونگ با کسب ۲.۰ درصد در جایگاه هشتم این آمار قرار دارد.

ردمی ۹  و ردمی ۹A نیز به‌عنوان نمایندگان شیائومی با در جایگاه‌های هفتم و دهم این آمار قرار دارند. این دو مدل توانستند ۲۲ از فروش کل گوشی‌های شیائومی را به خود اختصاص داده‌اند.

→ خواندن مطلب قبلی

بزرگترین نیروگاه انرژی‌های پاک جهان در چین ساخته می‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

تحریم‌کنندگان روسیه به بیش از ۳۰۰ شرکت رسیدند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *