خبر های فوری:

پنجشنبه, ۶ مهر ۱۴۰۲, ساعت ۲۰:۵۱

آرم از پردازشگر گرافیکی Immortalis رونمایی کرد؛ اولین GPU با فناوری رهگیری پرتو سخت‌افزاری

آرم از پردازشگر گرافیکی Immortalis رونمایی کرد؛ اولین GPU با فناوری رهگیری پرتو سخت‌افزاری

شرکت آرم پس از معرفی هسته‌های جدید خود، از پردازشگر گرافیکی به نام Immortalis-G715 هم رونمایی کرد. جدیدترین پردازشگر گرافیکی آرم به فناوری رهگیری پرتو سخت‌افزازی مجهز شده است تا اولین واحد GPU با این فناوری در جهان لقب بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از انگجت، آرم مدعی است که توان این پردازنده در مقایسه با نسل قبلی‌اش ۱۵ درصد بیشتر شده است و به همین دلیل عملکرد بهتری را ارائه می‌دهد. بهبود در معماری به همراه طراحی GPU با ۱۶ هسته باعث شده تا توان پردازشگر Immortalis-G715 بیشتر از نسل قبلی خود باشد.

مهم‌ترین قابلیت این پردازشگر، رهگیری پرتو سخت‌افزاری است. این فناوری از رهگیری پرتو مبتنی بر نرم‌افزار در گرافیک‌ Mail-G71 حدودا ۳۰۰ درصد بهتر عمل می‌کند. علاوه بر این، پردازشگر جدید آرم از سایه زنی نرخ متغییر یا VRS نیز پشتیبانی می‌کند. این قابلیت به واحد GPU کمک می‌کند تا صحنه‌هایی که بیشترین جزئیات را دارند، بهتر نمایش داده شود. به گفته آرم، با این فناوری می‌توان نرخ فریم برخی از بازی‌ها را تا ۴۰ درصد بهبود داد.

آرم که در حال سپری کردن روز شلوغی است، از دو واحد GPU نیز رونمایی کرد. این دو واحد با نام‌های Mail-G715 و Mail-G615 معرفی شده‌اند و هر دو آن‌ها از فناوری نرخ سایه‌زنی متغیر پشتیبانی می‌کنند. در نهایت، اولین‌ گوشی‌هایی که به این پردازشگرها مجهز خواهند شد از سال ۲۰۲۳ به بازار عرضه می‌شوند.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

هسته‌های Cortex-X3 و Cortex-A715 شرکت آرم معرفی شدند

خواندن مطلب بعدی ←

قانون حمایت از ارزهای دیجیتال در روسیه تصویب شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین