سازمان بهداشت جهانی (WHO): ویروس امیکرون BA.2 شدیدتر از BA.1 نیست

سازمان بهداشت جهانی (WHO): ویروس امیکرون BA.2 شدیدتر از BA.1 نیست

در چند هفته اخیر سویه جدیدی از کووید ۱۹ به نام ویروس امیکرون  BA.2 گسترش یافته که اطلاعات ضد و نقیض زیادی درباره آن‌ مطرح می‌شود. اکنون سازمان بهداشت جهانی در جدیدترین گزارش خود درباره این نوع از کووید اعلام کرده که ویروس امیکرون BA.2 شدیدتر از  BA.1  نیست.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از رویترز، یک مقام از سازمان بهداشت جهانی روز سه شنبه ۱ فوریه از شدیدتر نبودن ویروس امیکرون BA.2 نسبت به BA.1 خبر داد. بوریس پاولین از تیم پاسخگویی کووید ۱۹ اظهار داشت که واکسن‌ها در برابر اشکال مختلف Omicron محافظت مشابه‌ای داشته‌اند و هیچ تفاوتی در سویه‌های مختلف مشاهده نشده است.

پاولین در ادامه گفت:

بر اساس داده‌های دانمارک، اولین کشوری که ویروس امیکرون BA.2 از BA.1 پیش گرفت، هیچ نشانه‌ای از حادتر بودن این سویه در مقابل سویه قبلی مشاهده نشده است.

وی ادامه به بررسی کشورهای که ویروس امکیرون BA.2 در حال پیشگیری است، پرداخت و در این باره اظهار داشت که تا به حال هیچ تفاوتی را در وضعیت بستری بیمارستان‌ها مشاهده نشده است

این اظهارات در حالی بیان شده که تا پیش از این گفته می‌شد که ویروس BA.2 یک و نیم برابر مسری‌تر از BA.1 است. این موضوع توسط یک سازمان مطالعاتی دانمارکی در میان بیش از ۸۵۰۰ خانوار بررسی شد که نشان می‌داد BA.2 قابلیت انتقال بیشتری در میان افراد دارد.

اما با این حال، سازمان بهداشت جهانی از عدم حاد بودن این سویه سخن می‌گوید. اما در کل هنوز اطلاعات دقیق و کاملی درباره این سویه در دسترس نیست و باید منتظر اطلاعات کامل‌تر باشیم.

→ خواندن مطلب قبلی

تاییدیه‌ جدید برای گوشی پوکو X4

خواندن مطلب بعدی ←

اپلیکیشن Bacticount رقیب تست پی سی آر

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *