خبر های فوری:

پنجشنبه, ۶ مهر ۱۴۰۲, ساعت ۲۰:۲۴

وزیر ارتباطات: مشکلی برای افزایش پهنای باند نداریم

وزیر ارتباطات: مشکلی برای افزایش پهنای باند نداریم

عیسی زارع‌پور با بیان اینکه که هیچ مشکلی برای افزایش پهنای باند در کشور وجود ندارد، از بهترشدن وضعیت کیفیت و روند صعودی سرعت اینترنت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، زارع‌پور در گفتگو با سایت خبری ایرنا به بهترشدن وضعیت سرعت و کیفیت اینترنت ایران طی ۶ ماه گذشته اشاره کرد و در این بار اظهار داشت که فاصله سرعت اینترنت ایران با میانگین جهانی کم شده است.

بر اساس گفته‌های زارع‌پور، میانگین سرعت اینترنت همراه ایران ۲۵.۱۸ مگابایت بر ثانیه و میانگین سرعت اینترنت جهانی ۲۹.۶ مگابایت بر ثانیه است که فاصله چندانی باهم ندارند.

وی در بخش دیگر از گفتگو خود به دستور رئیس‌جمهور برای تأمین اینترنت بین‌الملل اشاره کرد و در این مورد اظهار داشت که اگر اینترنت بین‌الملل تأمین نمی‌شد، شرایط و کیفیت اینترنت از وضعیت حال حاضر هم بدتر می‌شد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه میانگین سرعت اینترنت ثابت کشور در زمان شروع مسئولیتش ۲۱.۸ مگابایت بر ثانیه بوده است، اظهار داشت که این میزان طی ۶ ماه به ۲۳.۱ مگابایت بر ثانیه افزایش‌ یافته است.

زارع‌پور البته تاکید داشت که اینترنت با چنین سرعتی به هیچ عنوان شایسته مردم ایران نیست.

بر اساس گفته‌های زارع‌پور، میانگین سرعت اینترنت ثابت در سرتاسر جهان ۶۰ مگابایت بر ثانیه که ۶ برابر بیشتر از سرعت اینترنت ثابت در ایران است.

وی سرعت پایین اینترنت ثابت در ایران را ناشی از توسعه نامتوازن ارتباطات ثابت و سیار در کشور دانست که بهترین راهکار برای حل آن، توسعه شبکه ثابت کشور است.

وزیر ارتباطات در بخش دیگر از گفتگو خود اظهار داشت که باید بار شبکه همراه را با توسعه شبکه ثابت کاهش داد. زارع‌پور همچنین تاکید کرد که برای افزایش سرعت و کیفیت اینترنت همراه، باید به سمت استفاده از تکنولوژی‌های جدید مانند ۴G و ۵G حرکت کرد.

وی در بخش پایانی گفتگوی خود به تلاش وزارتخانه برای حل سریع مشکل شرکت مخابرات اشاره کرد و اظهار داشت که افزایش لینک به سمت شرکت ارتباطات سیار یکی از موضوعاتی بود که انجام شده است.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

مؤسسه رازی ۴ میلیون دوز دیگر از واکسن کووپارس را تولید کرد

خواندن مطلب بعدی ←

شیائومی از گوشی ردمی C10 رونمایی کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین