ورود بیت کوین به ETF؛ صعود یا سقوط؟

ورود بیت کوین به ETF؛ صعود یا سقوط؟

با ورود بیت کوین به صندوق قابل ‌معامله در بورس آمریکا، تحلیلگران دو دسته شده‌اند: عده ای از صعود می‌گویند و عده‌ای از سقوط.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، از امروز، صندوق قابل‌ معامله در بورس بیت کوین پروشیرز معاملات خود را آغاز کرد. این در پی آن اتفاق افتاد که کمیسیون بورس آمریکا روز جمعه با انتشار اطلاعیه‌ای به پروشیرز اعلام کرده که ETF‌ این شرکت را پذیرفته است.

اما آن رو سکه خبرهای دیگری به گوش می رسد. همزمان با اوج‌گیری قیمت بیت کوین، برخی تحلیلگران این احتمال را مطرح می‌کنند که ورود بیت کوین به صندوق ETF شاید باعث سقوط قیمت شود.

بلومبرگ نوشته بسیاری معتقدند پیش‌بینی‌ها و انتظارات مبنی بر آغاز معاملات ETFهای بیت کوین در بازارهای بورس قانون‌گذاری‌شده، احیای قیمت را تسریع می‌کنند و این در حالی است که ضرب‌الاجل کمیسیون بورس آمریکا برای تصمیم‌گیری در مورد مجوز این صندوق‌ها به پایان خود نزدیک می‌شود.

افرادی مانند جوسیکا چو، مدیر معاملات اختیار فرا بورسی صرافی کراکن، می‌گوید در حال حاضر بسیاری از سرمایه‌گذاران خرد از طریق پلتفرم‌هایی مثل پی‌پل و اسکوئر بیت کوین می‌خرند.

برای سرمایه‌گذاران خرد دسترسی به ارزهای دیجیتال نسبت به سال ۲۰۱۷ بسیار راحت‌تر شده است.

از آنسو خیلی از نهنگ های بازار هم کارشان را با خرید بیت کوین از طریق صندوق‌‌های‌ سرمایه‌گذاری (نظیر گری اسکیل) انجام می دهند.

ورود بیت کوین به صندوق قابل معامله باعث شد بیت کوین با عبور از مقاومت‌ ۵۸ دلاری تا ۶۲ هزار دلار پیشروی کند. اما برخلاف نظر تحلیلگرانی مانند پلن بی که معتقدند روند بیت کوین به سمت ۱۰۰ هزار دلار است، برخی هم هشدار می دهند درست اینجا همان جایی است که قیمت بیت کوین سقوط می کند.

ETFهایی که گفته می‌شود مجوز معاملات اخذ کرده‌اند، بر پایه قراردادهای آتی هستند. نمونه این تحلیلگران اریک بالچوناس است که می گوید همین مسئله می‌تواند تأثیر مثبت آنها را کاهش دهد.

→ خواندن مطلب قبلی

رونمایی از سه خودروی برقی فاکسکان

خواندن مطلب بعدی ←

بلندگوی چراغ‌دار بلوتوثی ایکیا

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *