هفت خودروی برقی فورد تا سال ۲۰۲۴ به بازار اروپا معرفی می‌شود

هفت خودروی برقی فورد تا سال 2024 به بازار اروپا معرفی می‌شود

امروزه بسیاری کمپانی‌های بزرگ خودروسازی دنیا در حال حرکت به‌سوی طراحی و تولید خودروهای برقی هستند و به‌صورت تدریجی تولید خودروهای بنزینی خود را از رده خارج می‌کنند. در همین راستا، هفت خودروی برقی فورد تا سال ۲۰۲۴ به اروپا معرفی خواهد شد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از انگجت، هفت خودروی برقی فورد شامل کراس‌اوورها، پوما و ون‌های ترانزیت است تا به دنیای ماشین‌های الکتریکی معرفی شود. به این ترتیب، فورد به‌سرعت در حالی عملی کردن وعده خود مبنی بر تولید خودروهای تمام برقی در اروپا است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که تولید کراس‌اوورها برقی در اولویت خودروساز فورد خواهد بود. فورد در کنار تولید این دست از خودروها، از نسخه جمع‌وجور پوما با سایز متوسط و اسپرت پنج صندلی و وانت‌های برقی نیز رونمایی می‌کند.

فورد مدعی است که کراس‌اوورهای جدید برقی با قابلیت پنج صندلی و برد ۵۰۰ کیلومتری به طور رسمی در اواخر سال جاری معرفی خواهد شد و احتمالا سال ۲۰۲۳ به بازار عرضه می‌شود.

گفتنی است فورد قصد دارد تا سال ۲۰۳۵ خط تولید خودروهای بنزینی خود را حذف کند و با تمرکز کامل فقط خودروهای برقی تولید کند.

بر اساس گفته مدیران فورد، خودروهای پوما جزو پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین محصولات این شرکت در اروپا است. همچنین ون‌هایی فورد هم بین مشاغل اروپایی بسیار رایج است.

البته برخی از خودروسازان برخلاف فورد برای طراحی و تولید خودروهای برقی هیچ برنامه‌ای ندارند. به‌عنوان‌مثال لامبورگینی چند وقت پیش اعلام کرد که تا سال ۲۰۳۰ هیچ خودروی برقی را به بازار عرضه نخواهد کرد.

→ خواندن مطلب قبلی

اپل سیستم‌عامل iOS 15.4 را منتشر کرد

خواندن مطلب بعدی ←

اینستاگرام در روسیه فیلتر شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *