خبر های فوری:

سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۲, ساعت ۱۰:۱۴

افزایش امنیت جاده‌ها با نرم افزار ایمن سازی جاده ها

افزایش امنیت جاده‌ها با نرم افزار ایمن سازی جاده ها

شرکت آرکان پدیده با طراحی و توسعه نرم افزار ایمن سازی جاده ‌ها و محورها به دنبال امنیت بیشتر جاده‎‌ها و پیشگیری از وقوع حوداث و سوانح است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این نرم افزار که برای ارتقای ایمنی جاده‌ها و محورهای مواصلاتی طراحی شده است، دارای فرایندی هوشمند است. سیامک احمدی مدیرعامل آرکان پدیده درباره طراحی و توسعه این محصول گفت:

امروزه خودروها به جزئی جدایی‌ ناپذیر از زندگی انسان‌ها تبدیل و نیاز به توسعه شبکه راه‌ها در تمامی جهان باعث بروز شرایط و ریسک‌های بالقوه بسیاری در زندگی افراد شده است. از همین رو عدم توجه به سلامت و ایمنی جاده‌ها باعث جرح و فوت تعداد زیادی از افراد خواهد شد.

احمدی در ادامه به در دستور کار قرار گرفتن ساخت و طراحی نرم افزار ایمن سازی جاده ‌ها اشاره کرد و اظهار داشت که این برنامه می‌تواند نقاط حادثه خیز جاده‌ها را تشخیص داده و آن را به کاربر اطلاع دهد.

نرم افزار آسیب شناسی جاده‌ها علاوه بر تشخیص نقاط حادثه خیز و اطلاع آن به کاربر، امکان پیش‌بینی تصادفات را نیز دارد و می‌تواند برآوردهایی از عملکرد ایمنی را فراهم کند.

یکی دیگر از قابلیت‌های برنامه طراحی شده توسط آرکان پدیده، اطلاع رسانی وضعیت جاده‌ها و محورهای مواصلاتی به ارگان‌های مربوطه است. همچنین نرم افزار آسیب شناسی و ایمن سازی جاده‌‌ها نمونه خارجی ندارد و توانسته تمامی مجوزهای لازم را از مراجع ذی صلاح را کسب کند.

احمدی مدیر عامل شرکت دانش بنیان آرکان پدیده به ایجاد ۱۰ فرصت شغلی جدید در این شرکت به واسطه نرم افزار ذکر شده اشاره کرد و در این باره گفت:

اگر نرم افزار ایمن سازی جاده‌ها در کشور وارد فاز اجرای و عملیاتی شود می‌توان موقعیت‌های شغلی بیشتری را ایجاد کرد و کمک کرد که سوانح جاده‌ای به حداقل میزان خود برسد.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

سرمایه گذاری ۹۰ میلیون دلاری تویوتا برای تولید خودروهای برقی

خواندن مطلب بعدی ←

مدیرعامل شیائومی: با تمرکز بیشتر در تولید، گوشی‌های پرچمدار اپل را به چالش خواهیم کشید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین