اپل واچ ابر قهرمان؛ نجات جان یک مرد با ساعت هوشمند اپل

اپل واچ ابر قهرمان؛ نجات جان یک مرد با ساعت هوشمند اپل

ساعت هوشمند اپل با قابلیت SOS خود تا به حال جان افراد زیادی را از مرگ حتمی نجات داده است. این بار نوبت به مردی رسیده که در دریا گرفتار و سرگردان بود و قابلیت SOS ساعت هوشمند اپل به کمکش آمد و  با آن توانست جان خود را نجات دهد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از گیزموچاینا، محصول کاربردی اپل حدود یک هفته پیش نیز توانسته بود به یک پیرزن گیرافتاده در روخانه کمک کند و جان وی را نجات دهد. حالا قابلیت SOS یا تماس اضطراری اپل واچ به کمک یک مرد گرفتار در دریا آمد و منجر به نجات جان او شد.

این حادثه در ساحل شمالی شهر سیدنی استرالیا اتفاق افتاده بود و با ورزش شدید باد، فرد موردنظر که سوار بر قایق بود، حدود ۴ کیلومتر از ساحل منحرف شد. وی پس از منحرف شدن قایق، تلاش بسیاری انجام داد تا خود را به ساحل برساند اما در این امر ناموفق بود.

مرد موردنظر پس از آن، دست به دامان اپل واچ خود شد و با قابلیت SOS، سیگنال‌هایی را برای کمک ارسال کرد. البته وی پیش‌تر قابلیت مذکور را فعال کرده بود. شایان ذکر، کاربران اپل واچ با فعالسازی SOS می‌توانند مکان خود را با مقامات و مسئولین امداد و نجات در میان بگذارند.

گفتنی است که عملیات نجات فرد موردنظر با موفقیت همراه بوده است و امدادرسانان پس از انجام عملیات نجات، وی را از طریق هلیکوپتر به مراکز درمانی انتقال دادند.

→ خواندن مطلب قبلی

حذف سریع حساب‌ کاربری اینستاگرام برای کاربران iOS امکان‌پذیر شد

خواندن مطلب بعدی ←

سهم بازار ویندوز ۱۱ در ماه ژوئن به ۲۳ درصد رسید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *