ناسا انرژی هسته‌ای را به ماه و مریخ می‌برد

ناسا انرژی هسته‌ای را به ماه و مریخ می‌برد

ناسا به همراه وزارت انرژی ایالات متحده آمریکا در اقدامی جالب و منحصر به فرد قصد دارند انرژی هسته‌ای را به ماه و مریخ ببرند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سایت زد‌ دی نت، ناسا و وزارت انرژی آمریکا به همراه تعدادی دیگر از شرکت‌ها به دنبال طراحی روش‌های هستند تا انرژی هسته‌ای را از کره خاکی به ماه انتقال دهند. ناسا و وزارت انرژی آمریکا برای انجام این پروژه، سه قرارداد ۱۲ ماهه، هرکدام به ارزش ۵ میلیون دلار را با شرکت‌های همکار منعقد کرده‌اند. شرکت‌های همکار در پروژه انتقال انرژی هسته‌ای به ماه و مریخ قصد دارند تا طراحی سیستم‌های شکافت هسته‌ای را آغاز کرده و این پروژه را تا پایان دهه جاری به سرانجام برسانند.

ناسا و وزارت انرژی آمریکا به کمک این پروژه می‌خواهند با استفاده از انرژی هسته‌ای به تولید انرژی الکتریسیته در ماه یا مریخ بپردازند. در واقع دانشمندان آمریکایی در تلاش‌اند تا یک سیستم قابل‌اعتماد و سبک از تولید انرژی برق را در خارج از کره زمین فراهم کنند. البته این سیستم باید به گونه‌ای طراحی شود تا بتواند در شرایط مختلف آب ‌و هوایی پایداری خود را حفظ کند.

وزارت انرژی با شکافت هسته‌ای در این پروژه قصد دارد تا یک سیستم با توان ۴۰ کیلوواتی را بر روی کره ماه ایجاد کرده و برق مورد نیاز فضانوردان را فراهم کند. این میزان از انرژی می‌تواند به مدت ۱۰ سال، برق لازم برای ۳۰ خانوار را فراهم کند.

→ خواندن مطلب قبلی

مدیاتک از تراشه دایمنسیتی ۹۰۰۰ پلاس رونمایی کرد

خواندن مطلب بعدی ←

با این اسپری گیاهی دیگر نیازی به بسته‌بندی پلاستیکی نیست

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *