ماسک: ممکن است بیش از ۹۰ درصد کاربران توییتر غیرواقعی باشند

ماسک: ممکن است که بیش از 90 درصد کاربران توییتر غیرواقعی باشند

ایلان ماسک که به‌تازگی از توقف روند خرید توییتر تا زمان مشخص شدن آمار کاربران جعلی آن خبر داده بود، در اظهارنظر جدیدی مدعی شد که این احتمال وجود دارد بیش از ۹۰ درصد کاربران فعال روزانه توییتر غیرواقعی باشند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از رویترز، ماسک پس از بیان این اظهارنظر جنجالی از سوی تیم حقوقی توییتر به نقض توافق عدم افشا آمار و اطلاعات این شرکت متهم شده است.

ماسک در ابتدا با انتشار توییتی اعلام کرد که برای مشخص کردن تعداد کاربران جعلی از تمیش خواسته تا به‌طور تصادفی ۱۰۰ دنبال کننده حساب خود توییتر را بررسی کنند. وی همچنین از بقیه خواست تا در این مسیر به او کمک کنند و نتایج خود را به اشتراک بگذارند.

به گفته ایلان ماسک، هر نمونه‌برداری تصادفی معقولانه می‌تواند در مشخص کردن تعداد کاربران جعلی و فیک مفید و مؤثر باشد.

البته این تمام ماجرا نیست، چراکه تیم حقوقی توییتر اعلام کرد که ایلان ماسک با بیان حجم نمونه آماری مورد استفاده توسط این شرکت، اسرار این کمپانی را افشا کرده و توافقین را زیر پا گذاشته است.

به عقیده کارشناسان  و تحلیلگران، ماسک با اقدامات مذکور و بازی رسانه‌ای در صدد است تا قیمت نهایی توییتر را پایین بیاورد و آن را با مبلغ کمتری خریداری کند.

ماسک در سری توییت‌های خود اظهار داشت این احتمال وجود دارد که تعداد کاربران جعلی یا فیک شبکه اجتماعی مذکور بیش از ۹۰ درصد کاربران فعال روزانه باشد. وی در ادامه همین توییت مدعی شد که محبوب‌ترین توییت‌های این شبکه اجتماعی فقط توسط ۲ درصد کاربران فعال روزانه لایک می‌شود.

→ خواندن مطلب قبلی

بیت‌کوین به‌عنوان روش پرداخت به شرکت هواپیمایی امارات اضافه می‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

استفاده از گوشی‌های هوشمند منجر به کاهش سلامت روانی جوانان می‌شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *