ممنوعیت واردات آیفون فعلا به‌صورت رسمی ابلاغ نشده است

ممنوعیت واردات آیفون فعلا به‌صورت رسمی ابلاغ نشده است

سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل با بیان اینکه آیفون در گروه ۲۷ کالایی قرار گرفته است، اظهار داشت که ممنوعیت واردات آیفون به صورت رسمی به این انجمن ابلاغ نشده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از مهر، محمدرضا عالیان اظهار داشت که هنوز به صورت رسمی ممنوعیت گوشی‌های آیفون به این سازمان ابلاغ نشده است و فقط این گروه از کالاها در کارتابل شرکت‌های وارد کننده در سامانه تجارت در گروه ۲۷ کالایی (کالاهای لوکس) قرار گرفته است.

عالیان ادامه داد:

نکته‌ای که متولیان فراموش کرده اند این است که واردات گوشی‌های پرچمدار تعرفه ۵ درصدی داشت که به ۱۲ درصد افزایش یافت و قرار بود ما به التفاوت ۷ درصدی در صندوق حمایت از تولید موبایل نگه داری شود، عملاً با ممنوعیت واردات صندوق حمایت از تولید موبایل هم بی معنی می‌شود.

وی همچنین به خدمات پس از فروش آیفون‌های فروخته شده اشاره کرد و در این باره اظهار داشت که خدمات پس از فروش گوشی‌های آیفون در ایران ۱۸ ماهه است و وقتی واردات ممنوع شود، شرکت‌های ارائه کننده خدمات پس از فروش آیفون از کجا قطعات این گوشی را تهیه کنند.

به گفته سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، ممنوعیت هر وسیله‌ای تاثیرات منفی بر بازار می‌گذارد که این موضوع در خصوص ممنوعیت گوشی‌های آیفون نیز صدق می‌کند و کالاهای دیگر ارزش کاذب پیدا کرده و از ارزش واقعی خود دور می‌شوند.

وی همچنین تاکید داشت که مصرف‌کنندگان آیفون به سمت استفاده از سایر پرچمداران روی خواهند آورد و صرفه جویی ارزی هم رخ نخواهد داد.

→ خواندن مطلب قبلی

عینک هوشمند مرجع کوالکام با نام Smart Viewer معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

آیفون در بازار نایاب شد / التهاب در بازار گوشی‌های موبایل به اوج خود رسید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *