خبر های فوری:

شنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۰:۲۴

پایان فروش خودروهای فسیلی در امریکا

پایان فروش خودروهای فسیلی در امریکا

مقامات نیویورک اعلام کرده‌اند که عبور و مرور خودروهای سوخت فسیلی در این شهر به تدریج محدود خواهند شد و در این راستا فروش این خودروها از سال ۲۰۳۵ میلادی به صورت رسمی ممنوع اعلام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از انگجت، البته دستیابی به این هدف چندان آسان نخواهد بود و بسیاری از آژانس‌های دولتی باید دست به دست هم بدهند تا بتوانند شاهد تحقق این رویای بزرگ در این شهر باشند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده تنها ۱۴ سال تا زمانی که دیگر امکان فروش خودروهای سوخت فسیلی در نیویورک وجود نداشته باشد باقی مانده است و از سال ۲۰۳۵ تمامی خودروهای فروشی در این شهر باید دارای احتراق صفر باشند.

در حقیقت این قانون موجب می‌شود تا بتوان میزان احتراق گازهای گلخانه‌ای را به میزان ۳۵ درصد کاهش داد که این امر در نهایت با یک هدف بزرگ‌تر یعنی کاهش این مقدار به ۸۵ درصد در سال ۲۰۵۰ همراه خواهد بود.

نکته مهم این است که در حال حاضر در این منطقه تنها یک درصد از تمام خودروهای فروش رفته از نوع تمام الکتریکی هستند و به همین دلیل نیز تبدیل این مقدار به ۱۰۰ درصد امری بسیار دشوار به نظر می‌رسد.

عوامل زیرساختی بسیاری در این زمینه وجود دارند که ۱۴ سال بسیار دشوار و پر چالش را در این شهر به وجود خواهند آورد و شاید بدیهی‌ترین مورد در میان این فهرست را بتوان نصب کردن ایستگاه‌های شارژ خودروی برقی در سراسر شهر دانست.

این قانون تنها به خودروهای شخصی اشاره ندارد و در بخش دیگری اشاره شده است که خودروهای سطح متوسط و بزرگ نیز باید تا سال ۲۰۴۵ به این وضعیت آری بگویند.

پیش از این نیز کالیفرنیا در سال گذشته اقدامی مشابه را انجام داده بود و ماساچوست نیز مدتی بعد به این فرایند پیوسته بود.

از سوی دیگر قانون گذاران واشنگتن نیز قصد دارند تا قانونی را تصویب کنند که تا سال ۲۰۳۰ عبور خودروهای احتراق فسیلی را در این منطقه ممنوع می‌کند.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

تهران ۴۱ اُمین میان شهرهای نوآور جهان

خواندن مطلب بعدی ←

تایید وجود دستگاه ماینر در شرکت بورس

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین