مصرف پلاستیک تا سال ۲۰۶۰ سه برابر بیشتر می‌شود

مصرف پلاستیک تا سال 2060 سه برابر بیشتر می‌شود

اخیراً گزارشی از سازمان همکاری اقتصادی و توسعه منتشر شده است که بر اساس آن مصرف پلاستیک تا سال ۲۰۶۰ به میزان سه برابر حال حاضر افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از فرانس ۲۴، کره زمین به شدت تحت تاثیر آلودگی ناشی از پلاستیک قرار گرفته است و بر اساس تحقیقات انجام شده، میزان مصرف مواد پلاستیکی در کمتر از ۴ دهه آینده به مقدار سه برابر حال حاضر افزایش پیدا می‌کند.

در گزارش سازمان OECD آمده است پلاستیک‌های که با سوخت فسیلی ساخته‌ شده‌اند، تا سال ۲۰۶۰ از مرز ۱ میلیارد تن فراتر خواهد رفت. این سازمان همچنین پیش‌بینی می‌کند که حتی با اقدامات تهاجمی برای کاهش تقاضا و بهبود کارایی، تولید پلاستیک در کمتر از ۴ دهه دو برابر می‌شود.

شایان ذکر، دانشمندان و محققان با بررسی مناطق مختلف به این نتیجه رسیدند که میکروپلاستیک‌ها به دور افتاده‌ترین و بکرترین مناطق کره زمین، داخل بدن ماهی‌ها و عمق قطب شمال هم نفوذ کرده‌اند. محققان معتقدند که سالانه بیش از یک میلیون پرنده دریایی و بیش از ۱۰۰ هزار پستاندار بر اثر زباله‌های پلاستیکی تلف می‌شوند.

از دهه ۱۹۵۰، تقریباً ۸.۳ میلیارد تن پلاستیک تولید شده است که بیش از ۶۰ درصد آن در محل‌های دفن زباله پرتاب شده، سوزانده شده یا مستقیماً به رودخانه‌ها و اقیانوس‌ها ریخته شده است.

طبق گزارش منتشر شده، انسان‌ها در سال ۲۰۱۹ حدوداً ۴۶۰ میلیون تن پلاستیک مصرف کرده‌اند که این رقم دو برابر ۲۰ سال قبل است. همچنین پیش‌بینی می‌شود که رشد پلاستیک در کشورهای در حال توسعه سه تا پنج برابر شود.

→ خواندن مطلب قبلی

پین کردن پست در پروفایل اینستاگرام امکان‌پذیر شد

خواندن مطلب بعدی ←

شیائومی از اندروید باکس ((می باکس ۴S مکس)) رونمایی کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *