مایکروسافت حملات سایبری روسیه به اوکراین را مسدود می‌کند

مایکروسافت حملات سایبری روسیه به اوکراین را مسدود می کند

مایکروسافت که یکی از با ارزش‌ترین شرکت‌های دنیا به حساب می‌آید، با حکم دادگاهی حملات سایبری یک گروه هکری به اوکراین را مسدود کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از انگجت، مایکروسافت در بیانیه‌ای اعلام کرد که حملات سایبری یک گروه با نام strontium را زیر نظر گرفته و حملات آن‌ها به سایت‌های اوکراینی و غرب را مختل ساخته است. این غول نرم افزاری با حکم دادگاهی توانسته کنترل هفت دامنه اینترنتی این گروه را که برای هماهنگی حملات استفاده می‌شد را در دست بگیرد.

تام برت، معاون امنیتی مایکروسافت با بیان اینکه این شرکت توانسته کنترل هفت دامنه اینترنتی گروه strontium را دست بگیرد، گفت:

از زمانی که توانستیم کنترل این هفت دامنه را در دست بگیریم، این امکان برای ما فراهم شده تا فعالیت دامنه‌ها برای حملات سایبری را کاهش دهیم و هشدارهای برای سایت‌های که تحت حمله قرار گرفته‌اند را فعال کنیم.

بر اساس گفته‌های مایکروسافت، موسسات و سازمان‌های اوکراینی در کنار نهادهای دولتی ایالت متحده از جمله مراکزی بودند که مورد هجوم گروه strontium قرار گرفتند.

برت همچنین تاکید کرد که مایکروسافت روند قانونی را ایجاد کرده است که این امکان برای آن‌ها فراهم خواهد کرد تا تصمیمات دادگاه را برای محدود کردن دامنه‌های که فعالیت‌های خرابکارانه دارند را سریعا اجرا کنند.

→ خواندن مطلب قبلی

اولین خودروی برقی نیسان با باتری حالت جامد تا سال ۲۰۲۸ به بازار عرضه خواهد شد

خواندن مطلب بعدی ←

اپل برروی شارژری با دو پورت USB-C کار می‌کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *