مدیر سابق واتس‌اپ از فروش این اپلیکیشن به فیسبوک (متا) ابراز پشیمانی کرد

مدیر سابق واتس‌اپ از فروش این اپلیکیشن به فیسبوک (متا) ابراز پشیمانی کرد

نیراج آرورا، مدیر ارشد بازرگانی سابق واتس‌اپ اخیرا در رشته توییتی اعلام کرد که فروش این اپلیکیشن به متا یا همان فیسبوک سابق اشتباه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، نیراج آرورا در چند توییت به طور کامل درباره واتس‌‌اپ صحبت کرد و فروش آن به مبلغ ۲۲ میلیارد دلار به فیسبوک را اشتباه دانست و از این موضوع ابراز پشیمانی کرد.

به گفته آرورا، زاکربرگ و فیسبوک از سال ۲۰۱۲ قصد داشتند که واتس‌‎اپ را خریداری کرده و در همان زمان هم برای این کار اقدام کردند. اما پیشنهاد اولیه توسط تیم توسعه‌دهنده واتس‌اپ رد شد و زاکربرگ و فیسبوک در سال ۲۰۱۴ برای دومین بار و با پیشنهادی جدید شانس خود را برای خرید واتس‌اپ امتحان کردند.

مدیر سابق واتس‌اپ در ادامه توضیح می‌دهد که فیسبوک هنگام ارائه پیشنهاد دوم، وعده داده بود که هیچ‌گونه تبلیغات برای درآمدزایی به این اپلیکیشن اضافه نخواهد شد و تیم واتس‌اپ به طور مستقل می‌توانند درباره این پیام‌رسان محبوب تصمیم‌گیری کنند.

آرورا با انتشار تصویر یک دست نوشته و با عبارت ((بدون تبلیغات)) به برنامه‌های اولیه این اپلیکیشن اشاره کرد. به گفته وی، این پیام‌رسان از ابتدا برای ارتباطات بین‌المللی توسعه داده شده بود تا کاربران بدون پرداخت هزینه پیامک یا تماس با دوستان و مخاطبین خود در کشورهای دیگر ارتباط برقرار کنند. آرورا همچنین اعلام کرد که تنها درآمدی که واتس‌اپ در آن زمان از کاربران دریافت می‌کرد، هزینه ۱ دلاری برای دانلود اپلیکیشن بود.

اما با همه این تفاسیر، فیسبوک در سال ۲۰۱۴ توانست واتس‌اپ را به مبلغ ۲۲ میلیارد دلار خریداری کند و طی سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ سیاست‌های این اپلیکیشن را تغییر داد.

همین موضوع باعث شد تا بنیان‌گذاران واتس‌اپ فیسبوک را ترک کرده و در ادامه طی مصاحبه‌های اعلام کردند که فیسبوک بر خلاف تعهدات خود قرار است بخش تبلیغات را به این پیام‌رسان اضافه کند.

مدیرسابق واتس‌اپ در بخش دیگری از توییت‌های خود نوشت:

 امروزه واتس‌اپ دومین پلتفرم بررگ متا است اما این فقط انعکاسی از محصولی است که از صمیم قلب روی آن کار کرده‌ایم و می‌خواستیم برای دنیا ایجاد کنیم و من تنها کسی نیستم که از فروش آن به فیسبوک پشیمان است

→ خواندن مطلب قبلی

اپل به‌زودی از ایرپادزپرو ۲ و ایرپادز مکس با گزینه‌های رنگی جدید رونمایی می‌کند

خواندن مطلب بعدی ←

تسلا از مهندس سابق خود به اتهام سرقت اطلاعات محرمانه شکایت کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *