محکومیت متا در روسیه بر فعالیت واتس‌اپ تاثیرگذار نخواهد بود

محکومیت متا در روسیه بر فعالیت واتس‌اپ تاثیرگذار نخواهد بود

در بحبوحه جنگ روسیه و اوکراین، داد‌گاهی در شهر مسکو پایتخت روسیه متا را به دلیل فعالیت‌های ضد روسی محکوم کرد و از ادامه ممنوعیت دسترسی‌ها به دو اپلیکیشن فیسبوک و اینستاگرام خبر داد. البته این حکم شامل پیام‌رسان واتس‌اپ نخواهد شد و شهروندان روسی همچنان می‌توانند از این پلتفرم اجتماعی استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از رویترز، کاربران روسی همچنان از دسترسی به شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و اینستاگرام محروم هستند اما می‌توانند از واتس‌اپ دیگر پیام‌رسان متا استفاده کنند.

این ممنوعیت‌ها در حالی ادامه پیدا می‌کند که مدیران ارشد متا اعلام کردند که این شرکت فعالیت‌های ضد روسیه انجام نخواهد داد. در همین راستا، وکیل ارشد متا پیش‌تر به دادگاه اعلام کرده بود که متا مخالف روس هراسی است.

اما با این حال، مسئولان و مقامات کشور روسیه همچنان به ممنوعیت و فیلترینگ اینستاگرام و فیسبوک در خاک کشور خودشان پافشاری می‌‌کنند.

البته ناگفته نماند که متا اولین سازمانی نیست که توسط روسیه به عنوان یک گروه افراطی شناخته می‌شود؛ روس‌ها در گذشته نیز طالبان و داعش را به عنوان گروه‌های افراطی معرفی کرده بودند.

گفتنی است که طبق برآوردهای انجام شده، بیش از ۶۷ میلیون کاربر روسی در واتس‌اپ فعالیت دارند و به نوعی مهم‌ترین پیام‌رسان اجتماعی در این کشور به حساب می‌آید.

→ خواندن مطلب قبلی

تشخیص سریع سرطان با کمک کرم‌ها

خواندن مطلب بعدی ←

بیش از ۶۱ درصد از کل فروش گوشی‌های هوشمند تاشو در اختیار سامسونگ است

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *