توییتر بیش از ۳۰۰ حساب کاربری وابسته به دولت روسیه را محدود کرد

توییتر بیش از 300 حساب کاربری وابسته به دولت روسیه را محدود کرد

توییتر روز سه‌شنبه برابر با ۵ مارس اعلام کرد که در راستای تغییر قوانین خود، حساب‌های کاربری که وابسته به دولت روسیه هستند را به کاربران پیشنهاد نمی‌دهد. گفتنی است که توییتر اخیراً قوانین جدیدی در مورد کشورهای که شروع‌کننده جنگ و درگیری هستند را وضع کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از رویترز، دولت روسیه برای کنترل جریان اطلاعات در حین جنگ با اوکراین به مقابله با شرکت‌های فناوری از جمله توییتر، اینستاگرام، فیسبوک و … پرداخته و حتی بسیاری از این رسانه‌ها را فیلتر کرده است. روس‌ها در همین راستا پهنای باند توییتر را کاهش داده تا کاربرانی که در داخل این کشور هستند خیلی سخت به محتواهای این شبکه اجتماعی دسترسی داشته باشند.

اقدام مقامات روسی از طرف توییتر بی‌پاسخ نماند و این شبکه اجتماعی در پستی وبلاگی نوشت:

وقتی‌که دولتی دسترسی به سرویس‌های آنلاین را در کشورش محدود یا مسدود و دسترسی کاربران را به جریان اطلاعات آزاد را قطع کند، بی‌توازنی اطلاعاتی به وجود می‌آید.

توییتر همچنین اعلام کرد که طی اقدامات جدید خود علیه مقامات روسی، حساب‌های وابسته این دولت را به سایر کاربران پیشنهاد نخواهد داد. توییتر در راستای اجرای قانون مذکور، بیش از ۳۰۰ حساب کاربری که شامل مقامات روسی و رسانه‌های وابسته به دولت روسیه است را محدود خواهد کرد.

توییتر همچنین از دولت اوکراین خواست که تصاویر اسرای جنگی روسی که اخیراً پست شده‌اند را حذف کند.

→ خواندن مطلب قبلی

اپل تاریخ برگزاری کنفرانس WWDC 2022 را اعلام کرد

خواندن مطلب بعدی ←

ایموجی‌ها به Google Docs اضافه می‌شوند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *