توییتر تبلیغات و توصیه‌ها را در روسیه و اوکراین متوقف خواهد کرد

توییتر تبلیغات و توصیه‌ها را در روسیه و اوکراین متوقف خواهد کرد

شبکه اجتماعی توییتر قصد دارد تا با مسدود سازی تبلیغات و توصیه‌ها در دو کشور روسیه و اوکراین از انتشار اطلاعات نادرست و غلط جلوگیری کند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از انگجت، پلتفرم اجتماعی توییتر همزمان با حمله نظامی روسیه به اوکراین، تبلیغات در کشورهای درگیر جنگ را متوقف کرده است. این یکی از چندین گام مهم توییتر است تا خطرات مرتبط با جنگ را به حداقل برساند.

مدیران توییتر مدعی هستند که تبلیغات در کشورهای اوکراین و روسیه را متوقف کرده‌اند تا از بالا رفتن اطلاعات ایمنی عمومی اطمینان حاصل کنند.

مسدود سازی تبلیغات در این شبکه اجتماعی محبوب فقط بخشی از ماجرا است، چرا که توییتر قصد دارد به منظور جلوگیری از انتشار مطالب و محتواهای توهین آمیز، به طور موقت ویژگی توصیه‌ها را هم در این دو کشور متوقف کند.

توییتر به مدت زمان اعمال این محدودیت‌ها هیچ اشاره نکرده است و از همین رو مشخص نیست که تا چه زمانی مسدود سازی‌های توییتر ادامه خواهد داشت. البته این شبکه اجتماعی در  واکنش به درگیری دو کشور روسیه و اوکراین گفت:

ما به صورت فعال خطرات مرتبط با جنگ و درگیری در اوکراین، از جمله شناسایی و مختل کردن تلاش‌ها برای تقویت اطلاعات نادرست و گمراه کننده را رصد خواهیم کرد.

مدیران توییتر همچنین اعلام کردند که کاربران را از لحظات و اتفاقاتی که در اوکراین رخ می دهد، توسط تیم تحریریه خود آگاه خواهد کرد.

یکی دیگر از اقدامات مهم Twitter در روزهای آتی، تلاش برای حفظ اکانت کاربران با مشخصات بالا از جمله روزنامه نگاران و فعالان سیاسی و مدنی است.

شایان ذکر، درگیری‌ها در اوکراین به بالاترین حد ممکن رسیده است و حتی برخی از وب‌سایت‌های دولتی مهم این کشور هم در روزهای گذشته مورد هجوم حمله سایبری قرار گرفته و از دسترس خارج شدند.

→ خواندن مطلب قبلی

افزایش سهم تراشه‌های کوالکام در بازار

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی نوبیا Z40 پرو معرفی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *