مایکروسافت هم وارد متاورس می‌شود

مایکروسافت هم وارد متاورس می‌شود

مایکروسافت با به‌روزرسانی‌های تیم‌ها و ارتقای ایکس باکس وارد متاورس می‌شود. نایک

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از کوین تلگراف، غول فناوری ایالات متحده، مایکروسافت، از طریق به‌روزرسانی‌های سرویس‌های کنسول بازی تیم‌ها و ایکس‌باکس خود، همراه با محصول جدیدی به نام «فضاهای متصل Dynamics 365» وارد متاورس می‌شود.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، برنامه‌های متاورس این شرکت را برای تیم‌ها و فضاها در ۲ نوامبر در جریان کنفرانس مایکروسافت Ignite  اعلام کرد.

متاورس ما را قادر می سازد تا محاسبات را در دنیای واقعی و دنیای واقعی را در محاسبات جاسازی کنیم. مهمترین چیز این است که ما بتوانیم انسانیت خود را با خود بیاوریم و انتخاب کنیم که چگونه می‌خواهیم این دنیا را تجربه کنیم.

به‌روزرسانی تیم‌های مایکروسافت «مش» Mesh  نامیده می‌شود و عرضه اولیه آن در سال ۲۰۲۲ به کاربران، آواتارهای دیجیتالی شخصی‌شده و فضاهای غوطه‌وری برای ملاقات در متاورس ارائه می‌کند که از هر دستگاهی بدون نیاز به تجهیزات خاصی قابل دسترسی هستند.

بعداً در مسیر توسعه مش، سازمان‌ها همچنین می‌توانند فضاهای سفارشی را برای پشتیبانی از زمینه‌هایی مانند جلسات یا میکس‌کننده‌های اجتماعی بسازند.

محصول جدید Dynamics 365 Connected Spaces مایکروسافت برای اولین پیش نمایش در دسامبر ۲۰۲۱ تنظیم شده است و سازمان ها را قادر می سازد تا فناوری متاورس و هوش مصنوعی (AI) را با مشاغل خود ترکیب کنند.

این شرکت گفت که از Spaces برای استفاده از داده‌های مشاهده‌ای می‌توان از دوربین‌ها از «فروشگاه خرده‌فروشی تا کف کارخانه» استفاده کرد، در آن چیزی که آن را محیط کاری ترکیبی می‌نامد.

ویشال سود، مدیر کل فضاهای متصل در یک پست وبلاگی در ۲ نوامبر نوشت: با قدرت دوربین های موجود خود، از دید کامپیوتری و داده های رصدی استفاده کنید تا به تکمیل تصویر کمک کنید.

پس از استقرار، برای کمک به درک سناریوهای خاص مانند رفتار مشتری در یک نمایشگر تبلیغاتی، الگوهای ترافیک، و بینش‌های منحصر به فرد در فضای شما، به سادگی مدل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را که به عنوان مهارت‌ها شناخته می‌شوند، روشن کنید.

نادلا در مصاحبه ای با بلومبرگ تی وی در ۳ نوامبر همچنین اظهار داشت که شرکت بازی های ویدیویی مایکروسافت ایکس باکس کاملا روی ادغام متاورس در خطوط بازی خود کار خواهد کرد.

نادلا گفت: شما می توانید کاملاً از ما انتظار داشته باشید که کارهایی را در بازی انجام دهیم.

امکان تبدیل زیرسیستم لینوکس به ویندوز 11

مایکروسافت تنها غول اصلی نیست که این هفته با برنامه‌های متاورس عرضه می‌شود، کوین‌تلگراف اوایل امروز گزارش داد که نایک درخواست‌هایی را برای علامت‌های تجاری آرم و شعار نمادین خود برای استفاده در «جهان‌های مجازی آنلاین» ارسال کرده است. این شرکت همچنین دو لیست شغلی اخیر را برای طراحان مواد مجازی ارسال کرده است.

نایک گفت که نیروهای جدید نقش کلیدی در تعریف مجدد دنیای دیجیتال ما خواهند داشت و ما را به Metaverse سوق می دهند.

هفته قبل غول رسانه‌های اجتماعی، فیس‌بوک با تغییر نام تجاری خود به متا در تلاش است تا بستری برای سازندگان ایجاد کند تا کسب‌وکارهای آنلاین مجازی ایجاد کنند، تجربیات آنلاین را با دنیای فیزیکی پیوند دهند و تجارت سخت‌افزار واقعیت مجازی خود را راه‌اندازی کنند.

الکسیس اوهانیان، یکی از بنیانگذاران ردیت، طی مصاحبه ای با Squawk Box CNBC در ۲۹ اکتبر، در مورد برنامه های فیس بوک این شرکت را استاد در انحراف و حواس پرتی از مشکلاتی که این شرکت را آزار داده، توصیف کرد.

در حالی که اوهانیان خاطرنشان کرد که متا را نباید دست کم گرفت، تأکید کرد که حرکت ارگانیک کافی از بخش کریپتو وجود دارد تا یک متاورس باز ایجاد شود، برخلاف آنچه که توسط غول رسانه های اجتماعی کنترل می شود.

→ خواندن مطلب قبلی

سریال آخرالزمانی جدید اچ‌بی‌او به‌زودی پخش می‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

تامین انرژی قایق های پاکسازی اقیانوس با تبدیل پلاستیک به سوخت

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *