فضانوردان غیرنظامی ماموریت AX-1 به‌سلامت به زمین برگشتند

فضانوردان غیرنظامی ماموریت AX-1 به‌سلامت به زمین برگشتند

کپسول دراگون اسپیس ایکس که چهار فضانورد غیرنظامی را حمل می‌کرد، به سلامت در سواحل فلوریدا ایالت متحده بر روی سطح زمین فرود آمد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از انگجت، کپسول دراگون اسپیس ایکس که ۱۷ روز پیش به فضا فرستاده شد، میزبان چهار فضانورد غیرنظامی بود.  در این ماموریت، کپسول مذکور در ساعت ۱.۰۶ دقیقه به‌وقت شرقی در  ۱۹ آپریل  از سواحل جکسونویل فلوریدا به فضا فرستاد شد.

در نهایت، این فضاپیما روز یکشنبه (۲۴ آپریل) از ایستگاه بین‌المللی خارج و طی یک سفر ۳۲ ساعته توانست با موفقیت به زمین برسد.  البته در برنامه‌ریزی‌های اولیه قرار بر این بود که زمان بازگشت این فضاپیما نصف زمان موردنظر باشد.

خدمه‌هایی که طی ماموریت AX-1 به فضا سفر کردند، آزمایش‌های مختلفی را در ایستگاه بین‌المللی فضایی را انجام دادند و بیش از ۲۰۰ پوند از مواد و منابع موجود را با خود به زمین آوردند.

این مأموریت در ابتدا قرار بود حدود ۱۰ روز به طول بیانجامد که با توجه شرایط آب‌وهوایی و نگرانی‌های که در این خصوص وجود داشت، مأموریت به مدت هشت روز تمدید شد.

ماموریت AX-1 تنها ماموریت شرکت اکسیوم اسپیس نیست و این شرکت قصد انجام چندین ماموریت دیگر به ایستگاه فضایی با کمک اسپیس‌ایکس را دارد و همچنین می‌خواهد که ایستگاه فضایی خصوصی خود در زمین را تا  اواخر دهه جاری یا پس از آن بنا کند.

→ خواندن مطلب قبلی

مدیرعامل سابق توییتر: ایلان ماسک راه‌حل مناسبی برای هدایت توییتر است

خواندن مطلب بعدی ←

ون برقی جنرال موتورز رکورد جدیدی از طی مسافت با یک‌بار شارژ را ثبت کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *