قانون حمایت از ارزهای دیجیتال در روسیه تصویب شد

قانون حمایت از ارزهای دیجیتال در روسیه تصویب شد

مجلس دومای روسیه پیش‌نویس قانون معافیت مالیات از صادرکنندگان و صاحبان ارزهای دیجیتال را تصویب کرد. برای تصویب نهایی این قانون به امضای پوتین نیاز است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از رویترز، نمایندگان دومای روسیه با تصویب قانون معافیت مالیات صادرکنندگان دارایی‌هایی دیجیتال، این بازار از پیش در این کشور رونق خواهد گرفت و به احتمال بسیار زیاد شاهد تاثیرهای آن بر بازارهای جهانی باشیم.

بانک مرکزی روسیه از مدت‌ها قبل نسبت به ارزها و دارایی‌های دیجیتال تردید داشته و همواره عدم ثبات مالی را یکی از نگرانی‌های این بازار عنوان کرده بود. اما با این حال، رگولاتور روسی اولین مجوز مبادله دارایی‌های دیجیتال را برای پلتفرم بلاکچین Atomyze Russia را صادر کرده است. پس از صدور مجوز مذکور، این سازمان مجوز دیگری را برای وام‌دهنده Sberbank صادر کرد.

همانطورکه مشخص است؛ روسیه به دنبال رونق دادن ارزهای دیجیتال و دارایی‌ها مورد معامله در این بازار است. از همین رو دمای روسیه معافیت‌های را برای صادرکنندگان و دارندگان ارزهای دیجیتال در نظر گرفته است.

بر اساس قانون جدید مجلس دومای روسیه، مالیات ارزهای دیجیتال برای شرکت‌ها روسی و غیر روسی به ترتیب ۱۳ و ۱۵ درصد اعلام شده است. هرچند مجلس دومای روسیه پیش‌نویس قانون مذکور را آماده کرده است اما برای تبدیل شدن آن به قانون، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه باید آن را امضا کند.

→ خواندن مطلب قبلی

آرم از پردازشگر گرافیکی Immortalis رونمایی کرد؛ اولین GPU با فناوری رهگیری پرتو سخت‌افزاری

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی نوکیا G11 پلاس با سه روز شارژدهی معرفی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *