رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس: قانون‌گذاری در فضای مجازی باید با کارشناسی دقیق انجام بگیرد

قانون‌گذاری در فضای مجازی باید با کارشناسی دقیق انجام بگیرد

بابک نگاهداری، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در جمع خبرنگاران در مورد آخرین نسخه طرح صیانت اظهار داشت که برای قانون‌گذاری باید بطور مفصل بحث‌های کارشناسی انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، نگاهداری با بیان اینکه قانون گذاری باید با کارشناسی دقیق و رعایت همه جوانب صورت بگیرد، گفت:

قانون‌گذاری در این صنعت نباید با قانون اساسی مغایرت داشته باشد. همچنین نباید به کسب و کارهای مردم در فضای مجازی آسیب وارد شود.

وی در ادامه سخنان خود تاکید داشت که ساماندهی در صنعت فضای مجازی به معنای محدودیت نیست و قانون‌گذاری در این حوزه باید به دور از عجله و با بحث‌های مفصل کارشناسی صورت بپذیرد.

نگاهداری معتقد است که پیش نویس طرح صیانت باید به شکلی نوشته شود که علاوه بر ساماندهی و قانونی کردن کسب و کارهای اینترنتی، از ایجاد محدودیت‌های غیر ضروری هم جلوگیری کند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در ادامه به وظایفی که رهبری به شورای عالی فضای مجازی ابلاغ کرده است، اشاره کرد و در این باره گفت:

مقام معظم رهبری وظایفی را به شورای عالی فضای مجازی ابلاغ کرده است که مجلس حق دخالت به آن را ندارد.

این مقام مسئول به دغدغه‌های مرکز پژوهش‌های مجلس اشاره کرد و اظهار داشت که عدم مغایرت این طرح با قانون اساسی، عدم مغایرت با نظرات رهبری و جلوگیری از لطمه به معیشت مردم در فضای مجازی از جمله نگرانی‌های این مرکز در رابطه با تصویب این طرح است.

به گفته نگاهداری، مرکز پژوهش‌های مجلس به قانون‌گذاری در حوزه فضای مجازی تاکید دارد، چرا که تمام کشور در موضوع فضای مجازی باید قانون‌مند عمل کنند.

بابک نگاهداری در پایان سخن خود تاکید داشت که تا به حال پیش‌نویس‌های مختلفی در رابطه طرح صیانت نوشته شده است.

→ خواندن مطلب قبلی

مجلس برای واردات گوشی‌های با ارزش بیش از ۶۰۰ دلار، تعرفه ۱۲ درصدی تعیین کرد

خواندن مطلب بعدی ←

تولید اولین واکسن گیاهی کووید-۱۹ در جهان

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *