قابلیت کنترل حساب کاربران نوجوان در اینستاگرام فعال شد

قابلیت کنترل حساب کاربران نوجوان در اینستاگرام فعال شد

شبکه اجتماعی اینستاگرام که اخیرا قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای کنترل حساب نوجوانان و جوانان اتخاذ کرده است، قابلیت کنترل حساب نوجوانان توسط والدین را راه‌اندازی کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سایت ۹TO5Mac ، قابلیت مذکور فعلا در دو کشور انگلیس و ایرلند برای کاربران فعال شده است و والدین به کمک آن می‌توانند بر حساب کاربری فرزندان خود نظارت داشته باشند.

والدین با این قابلیت می‌توانند محدودیت‌هایی را از نظر زمانی برای استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام اتخاذ کنند و همچنین ببینند چه کسی فرزندانشان را فالو می‌کند.

قابلیت کنترل حساب کاربران نوجوان در اینستاگرام برای اولین بار در ماه مارس و در کشور آمریکا راه‌اندازی شد که با فعال کردن آن دعوتنامه‌ای از سوی والدین برای فرزندان مبنی نظارت والدین بر حساب کاربری آن‌ها ارسال می‌شود. والدین پس از تایید این دعوت نامه از سوی فرزندان، به راحتی می‌توانند بر حساب کاربری آن‌ها دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال، پدر و مادرها می‌توانند با محدودسازی زمان استفاده، اجازه کار کردن با این برنامه را فقط در برخی از ساعات فعال کنند.

علاوه بر دسترسی مذکور، والدین می‌توانند به مواردی همچون کاربران دنبال کننده و دنبال شونده، زمان ریپورت کاربری و زمان انتشار پست یا استوری دسترسی داشته باشند.

گفتنی است که پدران و ماداران فقط تا ۱۸ سالگی فرزندان خود می‌توانند از این قابلیت بهره ببرند و پس از فرا رسیدن سن قانونی افراد، قابلیت کنترل حساب نوجوان به طور خودکار غیرفعال می‌شود.

در نهایت، اینستاگرام در حال کار بر روی یک قابلیت جدید است که این امکان را برای نوجوانان فراهم می‌کند تا نسبت به شیوه استفاده از شبکه اجتماعی خود آگاه‌تر عمل کنند.

→ خواندن مطلب قبلی

این باتری سیلیکونی خودروهای برقی در کمتر از ۱۰ دقیقه شارژ می‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

توییتر نمایش اطلاعات تماس در پروفایل را امکان‌پذیر کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *