اینستاگرام از قابلیت‌های جدید بخش دایرکت رونمایی کرد

اینستاگرام از قابلیت‌های جدید بخش دایرکت رونمایی کرد

اینستاگرام با رونمایی از قابلیت‌های جدید بخش دایرکت، این شبکه اجتماعی را پیش از بیش حرفه‌ای‌تر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از انگجت، یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های جدید بخش دایرکت، جواب دادن به پیام کاربران بدون نیاز به جابجایی بین فید اصلی و بخش دایرکت‌ها است. قابلیت مذکور این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا به راحتی با سایر مخاطبان چت کنند.

بر اساس این ویژگی‌، کاربران برای پاسخ به پیام کاربران دیگر نیازی نیست به دایرکت و بخش چت با شخص مورد نظر وارد شوند. چرا که کاربران هنگام مرور صفحه اصلی اینستاگرام، پیام جدیدی را دریافت کنند، می‌توانند در بالای صفحه اصلی آن را مشاهده کرده و بخوانند و سپس با ضربه زدن به پیام مدنظر پاسخ دهند.

البه قابلیت ذکر شده، تنها امکانات اضافه شده به اینستاگرام نیست و قابلیت‌های جدید دیگری به آن اضافه شده است. اشترک گذاری سریع پست‌ها از طریق یک میانبر با دیگران یکی‌دیگر از قابلیت‌های جدید بخش دایرکت است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند سریع‌تر از قبل پست‌ها را با دیگران به اشتراگ بگذارند.

یکی‌دیگر از امکانات جدید اینستاگرام، اشتراک‌گذاری فایل‌های صوتی یا همان موسیقی با دیگران است. بر اساس این قابلیت، کاربران می‌توانند پیش‌‌نمایش‌های ۳۰ ثانیه‌ای از آهنگ‌ها را به وسیله اسپاتیفای، اپل موزیک و آمازون موزیک را با دیگران به اشتراک بگذارند.

مشاهده وضعیت آنلاین و آفلاین کاربران یکی‌دیگر از قابلیت‌های اضافه شده به بخش دایرکت مسیج اینستاگرام است. در کنار این قابلیت، دستور @Silent به این اپلیکیشن اضافه شده است که افراد با استفاده از آن می‌توانند پیام‌ها را در گروه‌ها بدون نوتیفیکشن ارسال کنند.

قابلیت‌های جدید بخش دایرکت به‌طور کامل در دسترس کاربران قرار نگرفته است و فقط برخی از افراد در کشورهای منتخب به امکانات ذکر شده دسترسی دارند.

→ خواندن مطلب قبلی

خورشید گرفتگی و بارش‌های شهابی؛ مهم‌ترین رویدادهای نجومی سال ۱۴۰۱

خواندن مطلب بعدی ←

نسخه جدید مرورگر مایکروسافت اج منتشر شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *