روسیه اینستاگرام را فیلتر می‌کند

روسیه اینستاگرام را فیلتر می‌کند

طبق گزارش رگولاتوری Roskomnadzor، روسیه اینستاگرام را فیلتر می‌کند. به بیانی دیگر به‌زودی دسترسی کاربران روس به پلتفرم اجتماعی محبوب اینستاگرام مسدود می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از انگجت، این اقدام از سوی رگولاتوری روسیه در واکنش به آخرین قوانین وضع شده از طرف فیسبوک اعمال شده است. فیسبوک و اینستاگرام اخیراً اعلام کردند که کاربران می‌توانند محتواهای خشونت‌آمیز علیه سربازان و افسران روسی را در حساب‌های کاربری خود منتشر کنند.

البته روسیه پیش از نیز دسترسی شهروندان روسی به فیسبوک را در یک هفته اخیر مسدود کرده بود و مقامات دولت پوتین اعلام کردند که این محدودیت‌ها شامل اینستاگرام نخواهد شد.

اما با این حال، روسیه اینستاگرام را فیلتر می‌کند و طبق گفته رگولاتوری Roskomnadzor، محدودیت دسترسی‌ها از روز دوشنبه ۱۴ مارس اعمال خواهد شد.

رگولاتوری روسیه در مورد فیلترینگ اینستاگرام در حساب تلگرامی خود نوشت:

پیام‌هایی در شبکه اجتماعی اینستاگرام در حال پخش است که اقدامات خشونت‌آمیز علیه روس‌ها را تشویق و تحریک می‌کند و در همین رابطه، دادستانی کل روسیه  Roskomnadzor را موظف کرده که دسترسی به این شبکه اجتماعی را محدود کند.

البته Roskomnadzor پیش از اعمال محدودیت‌ها و فیلترینگ، ۴۸ ساعت به کاربران اینستاگرام فرصت داده است تا اطلاعات و داده‌های خود را از این شبکه اجتماعی به سایر پلتفرم‌ها منتقل کنند.

اقدام مقامات و دولتمردان روسی در مورد فیلتر فیسبوک و اینستاگرام با واکنش متا (کمپانی مادر فیسبوک و اینستاگرام) مواجه شده است و نیک کلگ، رئیس امور جهانی این شرکت طی بیانیه‌ای در اکانت شخصی خود در توییتر نوشت:

واقعیت این است که اگر سیاست‌های محتوای استاندارد خود را بدون هیچ تعدیلی اعمال می‌کردیم، اکنون محتوای اوکراینی‌های معمولی را که مقاومت و خشم خود را نسبت به نیروهای نظامی مهاجم ابراز می‌کنند، حذف می‌کنیم که به‌درستی غیرقابل‌قبول تلقی می‌شود. تا آنجا که به مردم روسیه مربوط می‌شود، هیچ تغییری در سیاست‌های ما در مورد سخنان نفرت‌انگیز وجود ندارد.

آدم موسری، مدیرعامل اینستاگرام هم به فیلترینگ این شبکه اجتماعی در روسیه واکنش نشان داد و اظهار داشت که ممنوعیت اینستاگرام در روسیه، موجب قطع شدن ارتباط ۸۰ میلیون کاربر روسی می‌شود که امری کاملا اشتباه است

→ خواندن مطلب قبلی

یوتیوب رسانه‌های وابسته به دولت روسیه را در سراسر جهان مسدود می‌کند

خواندن مطلب بعدی ←

افزونه Code Verify واتس‌اپ امنیت نسخه وب این پلتفرم اجتماعی را تضمین می‌کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *