کاهش هزینه ساخت لنز دوربین، با فناوری جدید قالب‌گیری لنز مادون قرمز پاناسونیک

کاهش هزینه ساخت لنز دوربین، با فناوری جدید قالب‌گیری لنز مادون قرمز پاناسونیک

کمپانی مطرح و نام آشنا پاناسونیک از طراحی فناوری جدید قالب گیری لنز مادون قرمز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از گیزمو چاینا، پاناسونیک از این فناوری برای تولید لنزهای کروی مادون قرمز استفاده خواهد کرد تا عملکرد دوربین و حسگر اسمارت‌فون‌ها بهبود پیدا کند. لنزهای جدیدی که Panasonic ارائه می‌دهد از شیشه کالکوژنید ساخته شده‌اند که عملکرد بسیار عالی در انتقال موج‌های مادون قرمز دارند.

کمپانی پاناسونیک با استفاده از این روش می‌تواند طیف وسیعی از لنزها از جمله لنزهای پراش را ارائه کند. این فناوری فوق‌العاده به پاناسونیک کمک خواهد کرد تا به گسترش پیشرفته حسگرهای مادون قرمز بپردازند. در نهایت این امر منجر به تولید انبوه لنزهای کروی شکل مادون قرمز با کیفیت بالا و در عین حال با هزینه بسیار کم می‌شود.

پاناسونیک با این فناوری، عدسی‌های کالکوژنید، کروی و پراش را در اندازه‌های مختلف (φ۳ میلی‌متر تا φ۴۰ میلی‌متر) به بازار عرضه خواهد کرد. استفاده نکردن از چسب، امکان تولید لنزهای یکپارچه با فریم را بدون خطر آلودگی گاز نیز فراهم می‌کند. همچنین لبه‌های لنز محافظت می‌شود و دقت نصب نیز بالا می‌رود.

کمپانی پاناسونیک اکنون فقط سفارش‌های نمونه اولیه این دست از لنزها را قبول می‌کند و فروش و عرضه گسترده آن‌ها در آینده‌ای نزدیک امکان پذیر خواهد شد.

→ خواندن مطلب قبلی

یافتن جهان‌های مشابه زمین با نقشه سه بعدی

خواندن مطلب بعدی ←

۵۳ اقدام اجرایی برای توسعه شبکه ملی اطلاعات

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *