آمار فروش گوشی‌های ۵G در فوریه ۲۰۲۲ منتشر شد؛ سامسونگ پیشتاز بازار گوشی‌های ۵G

آمار فروش گوشی‌های 5G در فوریه 2022 منتشر شد؛ سامسونگ پیشتاز بازار گوشی‌های 5G

اخیراً گزارشی از فروش گوشی‌های ۵G در ماه فوریه منتشر شده است که نشان از برتری سامسونگ در این بازار دارد و بیشتر دستگاه‌های فروخته شده با پشتیبانی از نسل پنجم شبکه همراه مربوط به این برند است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از کانتر پوینت، در لیست ۱۰ گوشی برتر با فناوری ۵G رتبه نخست به گلکسی A52S سامسونگ اختصاص دارد. بر اساس گزارش منتشر شده، گلکسی A52S در کشورهای اروپایی علی‌الخصوص غرب این قاره عملکرد بسیار خوبی داشته و طی ۶ ماه اخیر همواره به‌عنوان پرفروش‌ترین گوشی‌های اندرویدی با فناوری ۵G بوده است.

رتبه دوم تا چهارم لیست منتشر شده از آمار فروش گوشی‌های ۵G باز هم به مدل‌های مختلفی از سامسونگ اختصاص دارد. رتبه دوم این لیست متعلق به پرچمدار جدید سامسونگ یعنی گلکسی S22 Ultra است که از زمان عرضه با استقبال خوبی مواجه شده است. رتبه سوم و چهارم هم به ترتیب به گوشی‌های گلکسی S21 FE و  گلکسی A32 اختصاص دارد.

گفتنی است یک دستگاه دیگر از سامسونگ در این لیست وجود دارد، گلکسی A22 هم در رتبه دهم این رتبه‌بندی قرار دارد تا از بین ۱۰ گوشی برتر، ۵ دستگاه متعلق به سامسونگ باشد.

گوشی اوپو Reno 7 5G با بازار خوب در کشور چین، رتبه ۵ این رتبه بعدی را از آن خود کرده است. رتبه ششم و هفتم هم به ترتیب به اسمارت‌فون‌های از آنر و ویوو اختصاص دارد و گوشی‌های Honer 60 و S12 Vivo توانستند جایگاه‌های ششم و هفتم لیست فروش گوشی‌های ۵G در ماه فوریه را به خود اختصاص دهند.

در این لیست نام برند شیائومی با گوشی ردمی K40 5G نیز به چشم می‌خورد که رتبه هشتم آمار مذکور را به خود اختصاص داده است. همان‌طور که مشخص است شیائومی در بازار گوشی‌های ۵G عملکرد چندان مطلوبی نداشته است. در نهایت رتبه ۹ این لیست که بالاتر از گلکسی A22 5G قرار دارد، متعلق به آنر X30 است.

شایان‌ذکر، این آمار برای گوشی‌های اندرویدی است که حدود ۶۷ درصد از بازار کل اسمارت‌فون‌های ۵G را در اختیار دارند. ۳۳ درصد باقی‌مانده به گوشی‌های آیفون اختصاص دارد.

→ خواندن مطلب قبلی

گوشی‌های سری اوپو K10 معرفی شدند

خواندن مطلب بعدی ←

گزارش مالی آلفابت در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ منتشر شد؛ رشد ۲۳ درصدی نسبت به سه‌ماهه اول ۲۰۲۱

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *