آینه جادویی سفید برفی در فروشگاه آینده امارات

آیینه جادویی سفید برفی در فروشگاه آینده امارات

تجربه نشان داده است که با توسعه علم وفناوری، رویاهای بشر روزی در عالم واقعی محقق می‌شوند. از همین رو اخیرا در کشور امارت و شهر دوبی فروشگاهی به نام فروشگاه آینده راه اندازی شده است که می‌توان بدون حضور فیزیکی در اتاق پرو لباس‌ پوشید و بدون لمس لوازم آرایش، رنگ دلخواه میکاپ را بر چهره مشاهده کرد.

به گزارش پایگاه خبری مدرن به نقل از نشنال نیوز، این فروشگاه به تازگی و با همکاری دو جانبه مجید الفطیم و سیسکو راه‌ اندازی شده است. مجید الفطیم تاجری امارتی است که از سرمایه‌ گذاری جدید ابایی ندارد. وی پیش از این نیز، با ماجراجویی‌های تجاری خود اسکی را نیز به دوبی آورد.

رهبران جامعه تجاری امارات متحده عربی، وی را یکی از عوامل اصلی رشد و پیشرفت این کشور می‌دانند. علاوه بر تجار عربی، رسانه‌ها نیز تعابیر مختلفی را در مورد مجید الفطیم به کار می‌برند. MSN Arabia یکی از همین رسانه که در توصیف وی، مردی که فردا را پیشبینی می‌کند را به کار برده است

این مارکت که با قدرت هوش مصنوعی کار می‌کند. مجموعه‌ای از حسگرها و فناوری‌های هوش مصنوعی به یکدیگر متصل هستند که به صورت هماهنگ به خرید مشتریان کمک می‌کنند. همچنین در این فروشگاه ویژگی‌های انتخاب آنلاین در فضای خرید حضوری به خوبی نشان داده شده است.

ماجرای خرید در این فروشگاه، از نظر فناوری کاری بسیار پیچیده است، اما از لحاظ خرید برای مشتریان آسان است. خریداران برای خرید کافیست که کد محصول انتخاب شده را بر روی آینه اسکن کنند تا حسگرها تصویر کالای انتخاب شده را به آن‌ها نشان دهد. با این کار دیگر نیازی به پرو یا همان پوشیدن لباس نیست

در این فروشگاه مانند مارکت‌های اینترنتی، محصولات مشابه و متنوع زیادی به مشتریان پیشنهاد می‌شود. همچنین کاربران می‌توانند با اسکن بارکد محصولات، پول کالای خریداری شده را به صورت آنلاین پرداخت کنند .

البته ناگفته نماند؛ در فروشگاه آینده که متکی بر فناوری تجزیه و تحلیل موقعیت مکانی است، امکان تجزیه و تحلیل رفتار مشتریان نیز وجود دارد. به عنوان مثال مدیران فروشگاه با نقشه‌های حرارتی می‌توانند خلق و خوی مشتریان رصد کنند و یا با صفحه دیجیتال فروشگاه سن و جنس خریداران را تشخیص دهند.

همچنین در این فروشگاه امکان رصد بیماری کرونا نیز وجود دارد. فاصله‌گذاری اجتماعی، تعداد جمعیت و ماسک زدن افراد به راحتی قابل اندازه‌گیری است.

فواد شرف، مدیر عامل مراکز خرید امارات متحده عربی، علت شکل گیری این فروشگاه هوشمند را راحتی و تسهیل خرید در زمان کرونا عنوان کرد. وی در این باره اظهار داشت که افراد در زمان همه گیری می‌توانند با تماس کمتر، خریدی آسان‌تر داشته باشند

آینه این مارکت که یاد آور آینه جادویی در انمیشن سفید برفی و هفت کوتوله دیزنی می‌باشد، بیانگر تحولات و پیشرفت‌های عصر حاضر با سرعت بسیار زیاد است. با این تفاسیر، تحقق رویاهای علمی و تخیلی داستان‌ها چندان دور از انتظار نیست.

.

→ خواندن مطلب قبلی

فروش گران قیمت‌ ترین الماس جهان در NFT

خواندن مطلب بعدی ←

زنگ خطر پایان حیات با سرد شدن کره زمین

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *