خبر های فوری:

شنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۱:۱۵

فرود توریست‌های اسپیس‌ایکس روی زمین

۴ خدمه شرکت اسپیس ایکس روز شنبه پس از اتمام سفر هیجان انگیز سه روزه خود به مدار زمین، در ساحل فلوریدا به زمین باز گشتند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از بیزینس اینسایدر، جارد ایزاکمن، سیان پروکتور، هیلی آرکنو و کریس سمبروسکی سرنشینان این کپسول بودند.

آنها ۳ روز را در ارتفاع ۵۹۰ کیلومتری زمین زمین گذراندند.

طی این مدت ۴ سرنشین کپسول دراگون تست‌های شناختی انجام دادند و برای یک پروژه تحقیق علمی اعضای بدنشان را اسکن کردند. سمبروسکی نیز در این سفر یوکه لیلی (یک نوع آلت موسیقی شبیه گیتار) نواخت.

خلبان این ماموریت و ۳ همراه او در این ماموریت با هدف جمع‌آوری ۲۰۰ میلیون دلار برای کمک به بیمارستان تحقیقاتی “سنت جود”(St. Jude) در تنسی”(Tennessee) این  عملیات را انجام داده‌اند.

از جمله کارهایی که خدمه این ماموریت در طول سفر سه روزه خود انجام داده‌اند، به طور مختصر به شرح زیر است: پس از پرتاب در ۱۵ سپتامبر و درحالیکه درون کپسول دراگون قرار داشتند ویدیویی از شکوه زمین از منظر خود درحالیکه درون گنبد شیشه‌ای بودند، منتشر کردند.

در روز ۱۶ سپتامبر با چند بیمار بیمارستان تحقیقاتی سنت جود صحبت کردند.

از خوردن غذای تازه در طول ماموریت خود لذت بردند و آزمایشاتی را که برای ارتقا سلامت انسان در زمین و در طول پروازهای طولانی مدت فضایی طراحی شده بود، انجام دادند.

خدمه در طول این ماموریت علاوه بر صحبت با خانواده و دوستان نزدیک خود با افراد مشهوری مانند تام کروز وایلان ماسک صحبت کردند.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

حذف پلاستیک از جعبه‌های آیفون

خواندن مطلب بعدی ←

تحولات فناورانه در قوه قضاییه

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین