عیسی زارع‌پور: سرعت فعلی اینترنت در شان مردم ایران نیست

عیسی زارع‌پور: سرعت فعلی اینترنت در شان مردم ایران نیست

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه از زمان شروع مسئولیتش سرعت اینترنت همراه و ثابت تا حدودی بهبود یافته است، اظهار داشت که این میزان از سرعت فعلی هم در شان مردم ایران نیست.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از خانه ملت، زارع‌پور با استناد به آمار سایت Speedtest تاکید داشت که سرعت اینترنت همراه و اینترنت ثابت طی چند ماه اخیر به ترتیب ۱۵ و ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده است. اما با این حال، وزیر ارتباطات سرعت فعلی اینترنت را ناکافی دانست.

به گفته وزیر ارتباطات، بر اساس آمار سایت Speedtest، سرعت اینترنت همراه با افزایش ۱۵ درصدی از ۲۱.۸ به ۲۵ مگابایت بر ثانیه و سرعت اینترنت ثابت هم با افزایشی ۱۰ درصدی از ۹ به ۱۰ مگابایت بر ثانیه رسیده است.

وی با بیان آمار ذکر شده فوق، اظهار داشت که سرعت اینترنت طی چند ماه اخیر کاهش پیدا نکرده است.

زارع پور ادامه داد:

به دلیل عقب ماندگی تاریخی این وضعیت ایجاد شده و باید سرعت و کیفیت اینترنت افزایش پیدا کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه وضعیت فعلی اینترنت در شان مردم ایران نیست، اظهار داشت یکی از بال‌های شبکه ملی اطلاعات همین شبکه پرسرعت و باکیفیت در سراسر کشور است.

شایان ذکر، عیسی زارع‌پور پیش‌تر و در اسفند ماه سال گذشته از درخواست افزایش پهنای باند بین‌الملل در راستای بهبود سرعت و کیفیت اینترنت خبر داد که در نهایت به تصویب شورای عالی فضای مجازی نرسید.

→ خواندن مطلب قبلی

ظرفیت پهنای باند داخلی برای طرح اصلاح یارانه‌ها افزایش پیدا خواهد کرد

خواندن مطلب بعدی ←

سونی از هدفون قدرتمند WH-1000XM5 با برچسب قیمتی ۴۰۰ دلار رونمایی کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *