شیائومی غول موبایل جهان می‌شود

مدیرعامل شیائومی ادعا کرده که این غول فناوری چینی قصد دارد با پیشی گرفتن از سایر رقبای خود به برترین برند تولیدکننده موبایل در جهان تبدیل شود.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، شیائومی، تاکنون در بازار موبایل بسیار خوب عمل کرده. غول تولیدکننده چینی در بسیاری از بازارهای جهان مانند هند که پس از چین دومین بازار بزرگ جهان است، برترین برند تولیدکننده موبایل محسوب می‌شود.

اکنون مدیرعامل شیائومی، «لی جون» از هدف‌های بزرگتری صحبت می‌کند. به گفته او، هدف شرکت شیائومی تبدیل شدن به تولیدکننده شماره یک موبایل جهان است.

او در ادامه عنوان کرد که همه باید صبور باشند، زیرا در نوآوری و کارآفرینی موانعی وجود دارد.

لی جون در بیانیه خود عنوان کرد پیشرفت شیائومی یک بخش جدانشدنی از نوآوری و کارآفرینی محسوب می‌شود و تولید هوشمند همچنان استراتژی «اقیانوس آبی» است.

در حال حاضر ۷۵ درصد شرکت‌های سراسر چین به نوعی در حال فرآیند ساخت و تولید هوشمند هستند و همچنین اولین فاز کارخانه هوشمند شیائومی در «ییژوانگ» کار خود را آغاز کرده است.

مدیرعامل شیائومی پیش از این عنوان کرده بود که عرضه گوشی‌های این شرکت برای اولین بار از اپل پیشی گرفته و غول فناوری چینی به دومین تولیدکننده بزرگ موبایل جهان تبدیل شده است.

در آن زمان، لی جون ادعا کرده بود که رقبای بسیار قدرتمندی در این بازار دارند و آن‌ها تلاش می‌کنند تا جایگاه خود را حفظ کنند. با این حال، به نظر می‌رسد چند ماه بعد موقعیت آن‌ها تغییر کرده است.

شیائومی علاوه بر تصاحب رتبه اول بازار موبایل قصد دارد آن را برای مدت طولانی نیز حفظ کند.

به گفته تحلیلگران، یکی از اقداماتی که این شرکت باید انجام دهد، ساده کردن نام گوشی‌های خود است.

برخی گزارش‌ها نیز عنوان می‌کنند یکی از دلایل اصلی موفقیت غول شیائومی در بازار، سقوط هواوی در پی تحریم‌های شدید ایالات متحده است.

→ خواندن مطلب قبلی

درخواست رگولاتوری از دفاتر پیشخوان در بروزرسانی اطلاعات

خواندن مطلب بعدی ←

چین صدرنشین بلامنازع تعداد پتنت ثبت شده در ۶G

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *