توییتر بالاخره از ایلان ماسک شکایت کرد

توییتر بالاخره از ایلان ماسک شکایت کرد

ایلان ماسک که چند روز قبل اعلام کرده بود از خرید توییتر منصرف شده است، با شکایت این شبکه اجتماعی مواجه شد. توییتر با تشکیل یک تیم حقوقی، شکایتی علیه ایلان ماسک تنظیم کرد تا وی را به تکمیل قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری وادار کند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از انگجت، ماسک حدود چند روز قبل اعلام کرد که به دلیل مشخص نبودن تعداد کاربران فیک و حساب‌های کاربری اسپم، دیگر توییتر را خریداری نخواهد کرد و از معامله ۴۴ میلیارد دلاری خارج می‌شود. حالا این اقدام ماسک با شکایت رسمی توییتر مواجه شده است.

توییتر برای جلوگیری از لغو معامله با ماسک، دادخواتسی را علیه ثروتمندترین فرد دنیا در در دادگاه کیفری ایالت دلاور به ثبت رساند. توییتر درباره شکایت خود علیه ایلان ماسک می‌گوید: دادخواست مذکور برای جلوگیری از نقض توافقات با ایلان ماسک و اجرای تعهدات حقوقی توسط وی ثبت شده است.

پس از تنظیم این شکایت، برت تیلور، رئیس هیئت مدیره توییتر در توییتی اظهار داشت که این شکایت تنظیم شده تا ایلان ماسک را نسبت به تعهداتش مسئول قرار دهد. البته توییت تیلور بی جواب نماند و ایلان ماسک بلافاصله توییتی را منتشر کرد و مدعی شد که این اقدام توییتر کنایه آمیز و خنده دار است.

در بخشی از دادخواست توییتر آمده است که چگونه ابتدا با پیشنهاد غیرمنتظره و سخاوتمندانه خود خواستار خرید این شرکت شد و بعد تقریبا بلافاصله رفتار خود را تغییر داد و به دنبال بازی دادن شرکت و ترک قرارداد رفت.توییتر همچنین مدعی شد هنگامی که بازار سهام در سیر نزولی قرار گرفت، ماسک به دنبال راهی بود تا از این توافق خارج شود و به همین دلیل طرف مقابل را به نقض قرارداد متهم کرد.

گفتنی است که قرارداد خرید توییتر توسط ثروتمندترین فرد دنیا باید تا ۲۴ اکتبر سال جاری (۲ آبان ماه) اجرایی شود و به همین دلیل از دادگاه می‌خواهد تا روند بررسی را سریع‌تر آغاز کند

→ خواندن مطلب قبلی

گوشی ناتینگ فون ۱ (Nothing Phone 1) رسما معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

اپل به همکاری ۳۰ ساله با جانی آیو، مدیر طراحی سابق خود پایان داد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *