ایلان ماسک به دلیل تاخیر در اعلام خرید سهام توییتر با شکایت مواجه شد

ایلان ماسک به دلیل تاخیر در اعلام خرید سهام توییتر با شکایت مواجه شد

حواشی خرید بخشی از سهام توییتر توسط ماسک و تبدیل شدن وی به بزرگ‌ترین سهام‌دار این شرکت همچنان ادامه دار است. ایلان ماسک هم اکنون با شکایت دسته‌جمعی از سوی سایر سهام‌دارن این شبکه اجتماعی مواجه شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از انگجت، شاکیان مدعی هستند که ایلان ماسک در اطلاع‌رسانی خرید سهام توییتر تأخیر داشته است و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از سهام‌دارن متضرر شوند.

به گفته شاکیان، ماسک پس از سهام‌دار شدن می‌بایست این خبر را به کمیسیون SEC اعلام می‌کرد که این کار با تأخیری ۱۱ روزه انجام داده است. همین موضوع سبب شده تا باقی سهامداران از این تاخیر متضرر شوند. 

بر اساس قانون اوراق بهادار، ماسک موظف بود ۱۰ روز پس از خرید ۹.۲ درصد سهام توییتر آن را به کمیسیون SEC اعلام کند. حالا باقی سهام‌داران توییتر با تنظیم شکایت علیه ماسک از وی غرامت ۱۵۶ میلیارد دلاری درخواست کرده‌اند.

سرمایه‌گذارانی که سهام خود را در بازه زمانی ۲۴ مارس تا ۴ آپریل فروخته‌اند، (زمانی که ماسک باید خبر سهام‌دار شدن خود را اعلام می‌کرد) سود ناشی از افزایش قیمت را از دست داده‌اند و از  این موضوع متضرر شده‌اند. 

به گفته سهام‌دارانی که این شکایت را تنظیم کرده‌اند، سرمایه‌گذاران این پلتفرم اجتماعی در نتیجه اقدامات ماسک بخش عمده‌ای از سهام خود را فروختند و از سودهای این افزایش بی‌نصیب ماندند.

گفتنی است ماسک پیش از این نیز از حضور در هیئت مدیره توییتر به دلایلی کاملا نامعلوم انصراف داد و به نوعی خود را از جمع تصمیم‌گیرندگان این شرکت جدا کرد.

→ خواندن مطلب قبلی

عضو هیئت‌رئیسه مجلس: محتوا طرح صیانت تغییر خواهد کرد

خواندن مطلب بعدی ←

موتورولا از گوشی موتو جی ۵۲ با صفحه‌نمایش آمولد و دوربین ۵۰ مگاپیکسلی رونمایی کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *