شهاب سنگ نیوجرسی دارای ۴.۶ میلیارد سال عمر است

شهاب سنگ نیوجرسی دارای 4.6 میلیارد سال عمر است

شهاب سنگی سقف یک خانه را در ایالت نیوجرسی آمریکا شکافت. طبق تحقیقات انجام شده روی آن اعلام شده که این سنگ متعلق به ۴.۶ میلیارد سال پیش است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از اسپیس، پژوهشگران تایید کردند شهاب سنگی که هفته گذشته سقف یک خانه را در شهرک هوپول نیوجرسی شکافت یک شهاب سنگ نادر است که ۴.۶ میلیارد سال قدمت دارد.

ناتان مگی، رئیس بخش فیزیک در دانشگاه نیوجرسی اعلام کرد که در همان نگاه اول به این شهاب سنگ می‌توان دریافت که متعلق به کلاسی به نام کندریت سنگی است. کندریت‌ها در واقع شهاب سنگ‌های ابتدایی هستند که حدود ۸۵ درصد از کل شهاب سنگ‌های موجود در فضا را تشکیل می‌دهند.

اطلاعات این شهاب سنگ از این قرار است که دارای ۱۵ سانتی متر طول و ۱۰ سانتی متر عرض است. این شهاب سنگ پس از برخورد به زمین و شکافتن سقف یک خانه مسکونی هنوز گرم بوده است.

مگی در ارتباط با این شهاب سنگ می‌گوید: این شهاب سنگ در شرایط ایده آل قرار داشته و یکی از نمونه نادر کندیت‌های مشابه مشاهده شده برای برای دنیا علم است. در قسمت لایه بالایی این شهاب سنگ پوسته‌های مشکی دیده می‌شود که به دلیل سوختن در جو زمین، به این حالت در آمده است.

→ خواندن مطلب قبلی

ویژگی‌های جدید سیستم عامل  ۴ Wear OS معرفی شدند

خواندن مطلب بعدی ←

مدیرعامل جدید توییتر: بسیار هیجان زده‌ام تا همراه با ایلان ماسک آینده‌ای روشن‌تر بسازیم

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *