افتتاح سیستم سورتینگ هوشمند پستی کشور

افتتاح سیستم سورتینگ هوشمند پستی کشور

امروز یکشنبه برابر با ۱۷ بهمن ۱۴۰۰، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات، سیستم سورتینگ هوشمند پستی کشور را به مناسب دهه فجر افتتاح کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، وزیر ارتباطات با حضور در مراسم افتتاحیه سیستم سورتینگ هوشمند پستی کشور، راه اندازی این سیستم را گامی بزرگ دانست تا مردم طعم استفاده از فناوری و تکنولوژی روز را بچشند.

از این سیستم در مرکز تجزیه و تحلیل مرسولات پستی استفاده خواهد شد که به کمک آن می‌توان بهره‌وری را بالا برد و بسته‌های پستی را سریع‌تر آماده کرد. از جمله ویژگی‌های سیستم سورتینگ هوشمند پستی، می‌توان به تجزیه و تحلیل هشت هزار بسته در یک ساعت، کاهش خطاهای انسانی و کاهش هزینه‌ها اشاره کرد.

زارع پور در ادامه این سخنرانی، رضایتمندی مردم را سرمایه اجتماعی پست دانست و اظهار داشت که با متنوع کردن خدمات و کاهش هزینه‌ها، باید پستی هوشمند که متناسب با تراز انقلاب باشد را ایجاد کرد.

وی در ادامه به موضوع ورود فناوری‌های مختلف به کشور اشاره کرد و در این باره گفت:

امروز با ورود فناوری‌های مختلف در کشور، مردم دیگر مبتنی بر فناوری فکر می‌کنند و بر همان اساس مطالبه می‌کنند. به همین دلیل انتظار مردم از حاکمیت بیشتر شده است که باید تلاش کنیم تا پاسخگو انتظارات مردم باشیم.

وزیر ارتباطات در ادامه به موضوع افزایش تعرفه شبکه پست ایران نیز اشاره کرد و در این خصوص گفت:

یکی از درخواست‌های عمده کارکنان شبکه پستی کشور، افزایش تعرفه‌ مرسولات پستی است که بر روی معیشت آن‌ها تاثیر مستقیم دارد.

وی در مورد افزایش تعرفه‌ها نیز اظهار داشت که حدودا دو و نیم سال است که از زمان افزایش تعرفه‌های پستی می‌گذرد. از همین رو در جلسه کمیسیون تنظیم مقررات که در آبان ماه برگزار شد، افزایش تعرفه‌های پستی به تصویب رسید و این افزایش در روزهای اولیه سال ۱۴۰۱ محقق خواهد شد.

عیسی زارع پور در ادامه به موضوع سختی کار کارکنان پستی نیز اشاره کرد و در این باره گفت:

سختی کار کارکنان شبکه پست را از طریق سازمان برنامه و بودجه پیگیری کردیم که محقق نشد و با سختی کار کارکنان موافقت نکردند، اما بازهم پیگیر این موضوع خواهیم بود.

→ خواندن مطلب قبلی

ایرانسل به عنوان اپراتور برتر ام تی ان (MTN) انتخاب شد

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی فایند X5 پرو اپو با دوربین هاسلبلاد و تراشه اختصاصی عرضه خواهد شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *