خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۲:۵۹

سونی حدودا ۴۰ میلیون پلی استیشن ۵ فروخته است

در گزارش سه ماهه گذشته سونی آمده است که این شرکت در فصل اول سال جاری میلادی، حدودا ۶.۳ میلیون دستگاه پلی استیشن ۵ فروخته است. با فروش بیش از ۶ میلیون پلی استیشن ۵ در سه ماهه گذشته میلادی، سونی از ابتدا تا حالا در مجموع ۳۸.۴ میلیون دستگاه فروخته است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، غول فناوری ژاپن در طول سال مالی ۲۰۲۲ توانسته حدودا ۱۹.۱ میلیون دستگاه پلی استیشن ۵ را به فروش برساند. به بیانی دیگر، فروش پلی استیشن ۵ سونی در سال گذشته میلادی حدودا به دو برابر افزایش یافته بود.

به غیر از بیان آمار مربوط به فروش پلی استیشن ۵، سونی به چند مسئله دیگر در گزارش سه ماهه اول سال جاری میلادی اشاره کرده است. سونی می‌گوید تعداد کاربران فعال ماهانه شبکه پلی استیشن حدودا ۲ میلیون نفر بیشتر شده و هم‌اکنون به ۱۰۸ میلیون نفر رسیده است. از این رقم، نزدیک به ۴۸ میلیون کاربر در سرویس پلی استیشن پلاس عضو بوده‌اند.

گفتنی است که سونی در فصل اول سال جاری میلادی توانسته به سود ۸.۹ میلیارد دلاری دست پیدا کند. افزون بر این، درآمد این شرکت نیز با افزایش ۳۵ درصدی حدودا به ۲۲.۵ میلیارد دلار رسیده است. چشم انداز این غول فناوری ژاپنی در سال جاری میلادی، افزایش ۷ درصدی درآمدش است.

این شرکت همچنین امیدوار است که بتواند در سال ۲۰۲۳ بیش از ۲۵ میلیون PS5 را به فروش برساند تا در این زمینه به رکوردی جدید دست پیدا کند.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

برخی از مشخصات گوشی گلکسی زد فولد ۵ فاش شد

خواندن مطلب بعدی ←

هایسنس از اولین پروژکتور لیزری تمام رنگی ۸K جهان رونمایی کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین