سهم بازار ویندوز ۱۱ در ماه ژوئن به ۲۳ درصد رسید

سهم بازار ویندوز 11 به 23 درصد رسید

ویندوز ۱۱، جدیدترین سیستم عامل مایکروسافت است که در اوایل عرضه با استقبال چندان خوبی از سوی کاربران مواجه نشد. حالا گزارش‌ها حاکی از آن که سهم بازار ویندوز ۱۱ افزایش پیدا کرده است و کاربران به استفاده از آن روی آورده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سایت AdDuplex، سهم بازار ویندوز ۱۱ در ماه ژوئن به ۲۳ درصد رسیده است. این در حالی است که سیستم عامل مذکور در ماه آوریل حدودا ۱۹.۷ درصد بازار را از آن خود کرده بود. هرچند رشد ۳.۵ درصدی طی دو ماه عدد چشمگیر نیست اما شرایط آن نسبت به ماه آوریل با  0.4 درصد رشد، بهتر بوده است.

بر اساس این گزارش، ویندوز ۱۰ با کسب بیش از ۶۰ درصد از سهم بازار، همچنان به عنوان پرکاربردترین سیستم‌عامل جهان شناخته می‌شود. در این بین، نسخه  21H2 و ۲۱H1 ویندوز ۱۰ به ترتیب با کسب ۳۸ و ۲۳.۹ درصد از بازار، بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داده‌اند. ویندوز ۱۱ هم در جایگاه سوم قرار دارد.

البته پیش‌بینی می‌شود، جدیدترین سیستم‌عامل مایکروسافت با رشدی چند درصدی در ماه‌های آینده، از ویندوز ۱۰ نسخه ۲۱H1 پیشی خواهد گرفت. کارشناسان بر این باورند که پیش‌نیازهای سخت‌گیرانه مایکروسافت برای استفاده از ویندوز ۱۱، یکی از دلایل مهاجرت آهسته کاربران از ویندوز ۱۰ به ۱۱ است.

→ خواندن مطلب قبلی

اپل واچ ابر قهرمان؛ نجات جان یک مرد با ساعت هوشمند اپل

خواندن مطلب بعدی ←

اینستاگرام به زودی تمامی پست‌های ویدیویی را در قالب ریلز منتشر خواهد کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *